UWAGA!

Zmiany w dodatkach

Zmieniają się zasady przyznawania dodatków mieszkaniowych. Pracownicy socjalni będą porównywali zadeklarowany przez wnioskodawców majątek z faktycznym podczas wywiadów środowiskowych w miejscu zamieszkania zainteresowanych tą formą pomocy.

Wnioski o przyznanie dodatku mieszkaniowego będą przyznawane tak jak dotychczas przez wydział spraw mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Elblągu, ale przy ścisłej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.
     - Głównym celem wywiadu środowiskowego będzie porównanie dochodu rodziny wykazanego w deklaracji wnioskodawcy z faktycznym stanem majątkowym – powiedział Artur Zieliński, rzecznik prezydenta Elbląga. – W przypadku wystąpienia rażących dysproporcji między niskimi dochodami wykazanymi w złożonej deklaracji a stanem faktycznym, wnioskodawca spotka się z odmową przyznania dodatku mieszkaniowego.
     Wywiady będą przeprowadzane przez pracowników socjalnych MOPS-u.
     - Apelujemy do osób zainteresowanych uzyskaniem uprawnień do dodatku mieszkaniowego o współpracę z pracownikiem socjalnym i umożliwienie sprawnego przeprowadzenia wywiadu – dodaje Artur Zieliński. – Mamy nadzieję, że właściwa współpraca umożliwi nam dokonanie rzetelnej oceny stanu faktycznego i znacznie skróci czas oczekiwania na załatwienie sprawy.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama