UWAGA!

Zmiany w funkcjonowaniu ratusza

 Elbląg, Zmiany w funkcjonowaniu ratusza
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Mieszkańcy mogą już, choć z ograniczeniami, odwiedzać Urząd Miejski w Elblągu, by załatwić różnego rodzaju sprawy. Urząd Miejski wprowadził nowe zasady obsługi od 25 maja do odwołania. Prezydent apeluje, by ze względów bezpieczeństwa korzystać w pierwszej kolejności z elektronicznej formy kontaktu z urzędem.

Od 25 maja odwołania Urząd Miejski w Elblągu wprowadza nowe zasady obsługi pozwalające na wejście interesanta do urzędu i jego bezpośrednią obsługę - głównie w tzw. strefach buforowych, to jest odpowiednio przystosowanych pomieszczeniach (stanowiskach) sal obsługi w budynku głównym przy ul. Łączności 1 oraz w budynkach przy ul. Łączności 2, Jaśminowej 11, placu Dworcowym 4, Kosynierów Gdyńskich 42 i  Czerwonego Krzyża 2 – informuje w wydanym dzisiaj komunikacie prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Celem zapewnienia wzajemnego bezpieczeństwa wymienione wizyty będą odbywały się wyłącznie po uprzednim ustaleniu terminu i miejsca spotkania pod nr telefonu wskazanym przy poszczególnych sprawach oraz przy zachowaniu wysokich wymogów sanitarnych, tj. zakryciu ust i nosa przez interesanta, który dodatkowo wchodząc do budynku będzie zobowiązany do dezynfekcji rąk, zachowania bezpiecznej odległości od innych osób. Urzędnik bezpośrednio obsługujący interesanta będzie właściwie wyposażony w środki ochrony.

Interesant zobligowany będzie do stosowania się do wytycznych pracownika Urzędu koordynującego ruch interesantów, tak by zapewnić realizację przepisu ustawowego (dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie,  w jednym pomieszczeniu nie może być większa, niż 1 osoba na 1  stanowisko obsługi). Wskazany pracownik poprosi o podanie imienia i nazwiska oraz sprawy w celu potwierdzenia umówionej wizyty. Interesanci będą przyjmowani celem załatwienia sprawy w zależności od dostępności stanowiska.

Jeśli interesant będzie wykazywał ewidentne objawy choroby urzędnik będzie miał prawo odmówić obsługi i poprosić o załatwienie sprawy z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.

 

1. W celu załatwienia spraw nadal w pierwszej kolejności prosimy o korzystanie z kanałów komunikacji elektronicznej. Kontakt e-mail oraz numery telefonów Departamentów Urzędu dostępne są pod adresem (pisma zwykłe, skargi, wnioski o udostępnienie informacji publicznej).

2. Wnioski można także składać poprzez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (ePUAP) pod adresem. Do złożenia wniosku niezbędny jest profil zaufany lub autoryzacja za pomocą bankowości elektronicznej, bez konieczności wizyty w Urzędzie. 

3. Pozostałe czynności będzie można także załatwić na podstawie wniosku złożonego pocztą tradycyjną za pośrednictwem Poczty Polskiej. Dokumenty będzie można także pozostawić w holu budynku głównego Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności 1 w  specjalnie przeznaczonej  do tego skrzynce podawczej (po uprzednim włożeniu ich do wyłożonych kopert). W tym przypadku bez uzyskania potwierdzenia nadania.

4. Porady prawne udzielane przez Miejskiego Rzecznika Konsumentów oraz osoby realizujące nieodpłatną pomoc prawną będą udzielane wyłącznie drogą telefoniczną.

5. Zawieszone zostają również przyjęcia osobiste w sprawach skarg, wniosków i interwencji.

6. Informujemy również, że kasa Urzędu będzie nieczynna, a płatności m.in. za podatki i opłaty należy dokonywać przelewem bankowym na konto podane w indywidualnej decyzji podatkowej bądź też na konta podane na stronie www.elblag.eu. Zgodnie z zawartą umową z Bankiem PKO BP umożliwiamy mieszkańcom dokonywanie płatności w kasach tego Banku bez żadnych prowizji.

7. Do budynków Urzędu Miejskiego wpuszczani będą jedynie pracownicy Urzędu Miejskiego po okazaniu identyfikatorów oraz Radni Rady Miejskiej po okazaniu legitymacji, a także umówieni na wizytę interesanci w celu załatwienia spraw.

Jednocześnie mając na względzie bezpieczeństwo nas wszystkich bardzo dziękuję za korzystanie w pierwszej kolejności ze środków komunikacji elektronicznej - napisał w komunikacie prezydent Wróblewski.

 

Szczegółowy opis dotyczący załatwiania różnego rodzaju spraw w urzędzie znajdziecie tutaj.

 

Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No i dobrze w koncu 21 wiek się kłania i czas zmniejszyć produkcję zbędnego papieru na bzdurne decyzje, może kiedyś odbetonują skostnialy twór mentalnie do tyłu
 • przyznać się kto liczył po tytule, że to Missan wyrzucili?
 • @wideo - Hahaha dobre
 • A jakie informacje ma pan W. W na temat EPT ?????
 • A inni w biurach nadal mają labe, ZBK, wspólnoty, przychodnie. Połowa pensji i TYLE.
 • Bym zapytał się Słupnika o parę kwestii gospodarczych i społecznych, ale to nie ma sensu, gdyż oni odlecieli na inną planetę. Przed covid19,wszystkiemu był winien PiS, teraz PiS i covid19 oi coś czuje jeszcze gorzej będzie niż było, ale swojaki ustawione, sam Słupnik ma pensje około 11tyś brutto, bez dodatków funkcyjnych, za co???
 • Urzędnicy to najbardziej wystraszona grupa społeczna, taksówkarze jeżdżą, kierowcy komunikacji miejskiej również, pracują banki, agencje ubezpieczeniowe, fryzjerzy, sklepy spożywcze i przemysłowe, serwisy komputerowe, warsztaty samochodowe i w końcu restauracje a wszystko po to żeby zapewnić sobie przychód i zarobić na tych wystraszonych urzędasów. Gdyby tak urzędnikom obciąć wynagrodzenia o połowę to sami prosiliby żeby już mogli normalnie pracować a tak to złota robota, nie narobisz się a kasa leci.
 • Szpitale jednoimienne, w nich ludzie na pierwszej linii frontu od lekarzy, ratowników, i całej obsługi medycznej. Kurierzy, straż pożarna, kolej, itp i tyś średnich i małych firm walczą o byt każdego dnia, ale nie urzędnicy w mieście Elblągu.
 • Dlaczego nie przeprowadzają standaryzacji stanowisk urzędniczych?
 • jak macie kilka klepek we łbie to sobie wydumajcie jak to jest, że w sklepach sprzedawcy nie chorują, a np. w Malborku w bazie wojskowej pomór coronawirusowy? przypadek? ludzie to nie są żarty, no chyba, że ktoś jest rak głupi, że uważa, że corona o tak przypadkowo zawitała w Malborku?
 • Bardzo słuszna uwaga! Dodać trzeba, że niezbędny jest profil zaufany, by cokolwiek zgłosić-skandal!
 • ile jeszcze będą się obijac w urzędzie miejskim i podległych urzedach. .. .. i brać kasę za darmo i kiedy wezmą się za standaryzację pracy w urzędzie miejskim na wszystkich stanowiskach kierowniczych. ..
Reklama