UWAGA!

Zmiany w WOMP

Radni sejmiku wojewódzkiego zadecydowali, że Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Elblągu stanie się filią Ośrodka w Olsztynie. Sprywatyzowana zostanie także działająca w ramach WOMP-u podstawowa opieka zdrowotna.

Jak informawaliśmy, program zmian przygotował dyrektor Ośrodka, Andrzej Łaszkiewicz, teraz przyjęli go do realizacji radni. Ich decyzja kładzie kres informacjom o likwidacji elbląskiego WOMP-u, ma także zakończyć trwające od 3 lat przekształcenia.
     Jak wyjaśniał nam niedawno dyrektor Łaszkiewicz, w miejsce podległych dotąd dyrekcji Ośrodka gabinetów świadczących podstawową opiekę powstaną samodzielne niepubliczne ZOZ-y, które podpisywać będą umowy z kasami chorych. Usamodzielnią się również pozostałe gabinety związane z medycyną pracy: poradnia psychologiczna, rentgen itp. Na zlecenie samorządu wojewódzkiego, będą realizować zadania z zakresu medycyny pracy.
     Jak powiedział nam elbląski radny sejmiku, Marian Peters, na razie nie podjęto decyzji co do sposobu spłaty 1,5 miliona złotych długu, jaki ciąży na Ośrodku.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Teraz wiemy po co prywatyzacja, już niedługo to nie będą nasze długi (tylko np.sejmiku). Może też skończy się "namawianie" pracowników podległych WOMP do zapisywania się do ich POZ.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Pacjent(2002-08-29)
Reklama