UWAGA!

Zmierz się z nałogiem - jak działa wszywka alkoholowa

Choroba alkoholowa to zaburzenie bardzo trudne do zdiagnozowania i zrozumienia. Uzależnionym ciężko podjąć decyzję o leczeniu, przede wszystkim przez wzgląd na konieczność nagłej trzeźwości. Długotrwałą abstynencję zapewnia wszywka alkoholowa. W jaki sposób działa ten lek i kto może się na niego zdecydować?

Kto może wszyć esperal?

Zadaniem leku jest walka z chorobą alkoholową. Trzeba jednak pamiętać, że wszywka alkoholowa pomaga zachować trzeźwość, lecz nie może wyleczyć z alkoholizmu. Choroba alkoholowa nie jest uleczalna. Można jedynie powstrzymać jej postępowanie oraz kontrolować ją. Esperal jest zatem przeznaczony dla osób, które chcą pokonać uzależnienie i pragną odzyskać to, co zabrał im alkohol. W przypadku wszywki alkoholowej na zabieg mogą zdecydować się jedynie osoby pełnoletnie. Od 12 do 48 godzin przed operacją wymagana jest także trzeźwość. Zaszycie alkoholowe nie może się odbyć bez wstępnego wywiadu medycznego. To jedyna opcja, aby lekarz mógł ocenić, czy alkoholik może mieć zaimplantowaną wszywkę alkoholową.

 

Przeciwwskazania uniemożliwiające wszycie esperalu:

- nadwrażliwość na Disulfiram, 

- niewydolność serca i krążenia, 

- choroby niedokrwienne serca, 

- zapalenie zarostowe tętnic, 

- nadciśnienie tętnicze, 

- zapalenie nerwu wzrokowego,

- zaburzenia psychiczne.

 

Znajdujący się wewnątrz wszywki alkoholowej Disulfiram może pogłębiać niektóre choroby. Należą do nich cukrzyca, padaczka, niedoczynność tarczy, psychoza oraz schorzenia nerek, wątroby, dróg oddechowych. Wymagają one dodatkowej konsultacji lekarskiej. Esperal wykluczony jest w przypadku kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz starających się o dziecko. Wszywka alkoholowa powinna być implantowana przez specjalistę w klinice.

 

 

Jak działa wszywka alkoholowa?

Zaszycie alkoholowe powoduje, że alkoholik przestaje mieć chęć na alkohol. Ze względu na potencjalne działanie wszywki alkoholowe nie czuje pokusy. Dzieje się to z powodu reakcji Disulfiramu w chwili pojawienia się alkoholu we krwi, ponieważ zaburza jego metabolizm w organizmie człowieka. Alkoholik odczuwa symptomy zatrucia się alkoholem, które przypominają te występujące podczas kaca. Różnica polega na tym, że reakcja organizmu jest natychmiastowa i wielokrotnie spotęgowana. Objawy takie jak ból i zawroty głowy, nudności i wymioty, uczucie gorąca, zaczerwienienie twarzy, rozregulowane ciśnienie oraz kołatanie serca ujawniają się po ok. 5-10 minut i uprzykrzają życie do nawet 10 godzin. Sytuacja wygląda jeszcze gorzej, gdy chory spożyje dużą ilość alkoholu. Wtedy narażony jest na ślepotę, uszkodzenie wątroby, zaburzenia pracy serca oraz świadomości. Zdarzają się także przypadki śmiertelne. Dlatego też alkoholicy nie chcą ryzykować. Nie bez powodu leczenie z użyciem wszywki alkoholowej określane jest jako terapia awersyjna.

 

Czy esperal jest bezpieczny?

Wszywka alkoholowa jest implantowana w znieczuleniu miejscowym, więc pacjenci są przytomni podczas operacji. Esperal nie wymaga dodatkowej hospitalizacji. Wszywka alkoholowa nie reaguje w przypadku innych leków. Dodatkowo zaraz po zabiegu możliwe jest wykonywanie wszystkich czynności. Dozwolone są zadania wymagające siły, a także kierowanie autem. Ważne jest, aby korzystać z oryginalnej wszywki alkoholowej. Taki esperal zapewnia Nasz Gabinet Szczecin. Klinika, która specjalizuje się w leczeniu choroby alkoholowej. Na terenie województwa zachodniopomorskiego proponuje skuteczną i kompleksową terapię, która pomogła już wielu pacjentom.

 

---- materiał płatny ----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie