UWAGA!

Znakują ścieżki rowerowe

Elbląg, Znakują ścieżki rowerowe

Do końca sierpnia potrwa znakowanie szlaków rowerowych wokół Kanału Elbląskiego. Prace te poprzedziło wyznaczenie ich przebiegu i przeszkolenie znakujących. Wokół Kanału jest pięć ścieżek rowerowych o łącznej długości blisko 400 kilometrów.

Ścieżki oznakowane są kolorami: czerwonym, czarnym, żółtym, niebieskim i zielonym. Projekt znakowania szlaków rowerowych realizowany przez Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał we współpracy z Oddziałem Ziemi Elbląskiej PTTK dofinansowany jest przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
     Budowa ścieżek rowerowych wokół jednego z 7 Cudów Polski jest jednym z kilku fundamentalnych elementów rewitalizacji obszaru Kanału Elbląskiego. W jego programie, który będzie realizowany do 2013 roku, zawarta jest koncepcja pobudzenia przedsiębiorczości mieszkańców i wykorzystanie wszystkich atutów tego miejsca.
MS
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • sciezki powinny zostac wykonane profesjonalnie a nie jak zwykle na odpierdziel
 • Ciekaw jestem ile jeszcze razy usłyszę te koszałki opałki o trasach rowerowych, . których nie ma, nie będzie i nic nie wskazuje że się kiedykolwiek pojawią. Cud Świata umiera jak większość polskich zabytków - ale w imię wyższych racji i z wielkim udziałem decydentów, którzy nie mają żadnej koncepcji na przyszłość. Skoro jednak bym się mylił w swych ocenach (a na trasach rowerowych się znam, tworzyłem je i odwiedzałem w wielu krajach) proszę o załączenie choć skrawka papirusu obrazującego mą błędną ocenę, bo trudno wciąż się karmić nieustającą uwerturą obietnic. Nie wstyd WAM ciągle i nieustająco sie pięknie zapowiadać, miast tworzyć i realizować rzeczy istotne i potrzebne. Odwiedźcie najbliżej położoną Ostródę aby przekonać się, jak to należy czynić - i nie karmcie nas tymi przerażającymi komunałami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-08-07)
 • tez sie szybko za to wzieli. II polowa wakacji juz leci a ci beda sciezki rowerowe odnawiac. przed wakacjami bylo trzeba sie wziasc za to. POLSKA!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niewierny rodak(2008-08-07)
 • Wowka Jestem w szoku, a już myślałem, że nic mnie nie zaskoczy! Co za buta, bałwochwalstwo, idiotyzm, Może wypada najpierw zrobić te ścieżki i drogi !. Jestem właścicielem mapy Wysoczyzna Elbląska i okolice jeziora Drużno, Wybrałem się na początku czerwca wedle wskazówek mapy z Elbląga na pochylnie Buczynie, to co napotykało mnie po drodze to scenariusz to filmu dramatycznego. Drogi, które były na mapie faktycznie nie istnieją, wały pozarastane były 70 cm chaszczami, brak mostków przez rowy w końcu drogi zarośnięte drzewami!!!! Zaczynając swoją podróż od ” mostu do nikąd” na końcu Skrzydlatej wzdłuż kanału do miejsca na wysokości Hotelu „ Oaza” zajęło mi 1.5 godziny, z rowerem na plecach skakałem przez rowy lub przedzierałem się przez chaszcze. Postanowiłem dotrzeć do drogi nr 7 na wysokości tego Hotelu następnie drogą międzynarodową do Komorowa tam na Dłużyne. Przyznam, ze dopiero w gminie Rychliki ścieżki rowerowe po prostu były widoczne i istniały. Tak więc od „ Oazy” do Buczyńca jest 2 godziny przyjemnego spokojnego pedałowania. A tam zupełnie inny świat. Cud przetrwał tylko dlatego, że wielu urzędników, złotoustych kaznodziei oraz wybrańcy narodów nie wiedzieli, że coś takiego istnieje i przez te wszystkie lata nikt tam nie wsadził swoich łap.
 • a nie uderzyłeś się przy tych skokach w główkę koleś, w gminie Rychliki nie ma ani 1 metra ścieżki rowerowej, gdzieś ty je tam widzia? prócz tego nie ma pochylni "Buczynie", chłopie idź do lekarza, jakiegoś wstrząsu doznałeś i bredzisz,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ale bzdety(2008-08-07)
 • omnibusie, to zwykła literówka powinno być Buczyniec. Tak ściezek nie ma oznakowanych, ale wzdłuż wałów czyli kanału są i to wystarczająco dobre. Jak ktoś jełopie taki jak ty nigdy tam nie był to niewie
 • skoro twierdzisz, że nie ma, to dlaczego piszesz, że są? coś z deklem nie tak? a jakie ty wały wydziałes np. przy pochylni Jelenie od strony Całun, tam kanał jest w "dołku", gdzies ty tam wały przeciwpowodziowe wydział?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uraaaaa(2008-08-07)
 • Wowka Chętnie się spotkam to ci wyjasnie, podaję meil, a numer telefonu ułatwi kontakt.
 • Rozumiem, że robienie ścieżek rowerowych to praca nie dla budowniczych tylko dla "odkrywców", bo te ścieżki są tylko trzeba je odnaleźć, odpowiednio oznakować. .. i już! Jakie to proste! Czy zatem pieniądze przeznaczone na te ścieżki to jest koszt farby, pędzli plus robocizna?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rowerjuzer(2008-08-11)
 • Elbląg powinien byćmiastem dla rowerów! Bezapelacyjnie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elbląska Dżihad Rowerowa(2008-08-12)
 • MOgę być sekundantem dla Wowki i tego drugiego ? Jaką broń wybieracie. A może zwykłe piąchy i kopy ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sędzia(2008-08-12)
Reklama

To się czyta

To się komentuje