UWAGA!

Żołnierze mają wielkie serca!

Elbląg, Żołnierze, jak zawsze, będą czuwać nad bezpieczeństwem nieletnich wolontariuszy - pod mundurami zawsze jest wiele troski, ciepła i ludzkich uczuć.
Żołnierze, jak zawsze, będą czuwać nad bezpieczeństwem nieletnich wolontariuszy - pod mundurami zawsze jest wiele troski, ciepła i ludzkich uczuć. (fot. arch. 16 PDZ)

Jak co roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu organizowany jest przy współudziale żołnierzy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. No, bo jak mogło by być inaczej? - Nasi żołnierze mają wielkie serca otwarte na pomoc innym – zapewnia mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ. - Pod mundurami zawsze jest wiele troski, ciepła i ludzkich uczuć.

W XVIII Finale żołnierze z 13 pułku przeciwlotniczego, 16 batalionu remontowego, 16 batalionu dowodzenia, 16 batalionu zaopatrzenia i 16 kompanii chemicznej będą ochraniać niepełnoletnich wolontariuszy, kwestujących na ulicach Elbląga. Pomogą też w przewiezieniu i montażu sprzętu, przygotują wojskową grochówkę i wojskowy chleb oraz ciepłe napoje, którymi posilać się będą organizatorzy i wolontariusze, a także wszyscy elblążanie – uczestnicy Finału za symboliczny „wrzut do puszki”.
       - Nasi żołnierze zabezpieczą ogrzewanie głównej sceny [w tym roku stanie ona na Bulwarze Zygmunta Augusta – red.], gdzie występować będą zarówno artyści, jak i prowadzona będzie całość tegorocznego finału – dodaje mjr Tuszyński. - A po zakończeniu imprezy – żołnierze pomogą zdemontować i zabezpieczyć sprzęt wykorzystany w tegorocznym finale w Elblągu.
       Także w miastach garnizonowych, w których stacjonują jednostki 16 PDZ, żołnierze będą ochraniać wolontariuszy, przygotują grochówkę i ciepłą herbatę, pomogą przygotować sceny i zabezpieczenie logistyczne finałów. Wraz z Wielką Orkiestrą zagrają także Wojskowe Orkiestry Garnizonowe z Elbląga i Giżycka.
       - Kwestować będą osobiście Dowódcy naszych jednostek – zapowiada rzecznik Dywizji. - Tak będzie w Giżycku, Braniewie, Tczewie, Morągu, Olsztynie, Orzyszu, Bartoszycach i Elblągu.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama