UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Żołnierze Wielonarodowej Dywizji ćwiczą w Hohenfels

 
Elbląg, Żołnierze Wielonarodowej Dywizji ćwiczą w Hohenfels
(fot. nadesłana)

W Niemczech trwa ćwiczenie pk. "Allied Spirit VIII". Bierze w nim udział ponad 4 tys. żołnierzy, również dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu.

Na terenie Ośrodka Szkoleniowego 7. Armii USA w Hohenfels w Niemczech trwa ćwiczenie pod kryptonimem "Allied Spirit VIII". Udział w ćwiczeniu bierze ponad 4000 żołnierzy z 10 państw. Ponad połowa z nich to Amerykanie, obok których ćwiczą żołnierze z Albanii, Czech, Danii, Kanady, Litwy, Polski, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Włoch. Wśród nich znajdują się również żołnierze Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (ang. Multinational Division North East - MND-NE) z Elbląga. Podczas "Allied Spirit VIII" tworzą oni Zespół Podgrywający Szczebla Nadrzędnego (ang. High Command - HICON). Zadaniem zespołu jest m.in. kierowanie walką oddziałów i pododdziałów w imieniu kierownika ćwiczenia, stawianie zadań podległym wojskom oraz akceptacja podejmowanych przez ćwiczących decyzji.
       Jako HICON podczas ćwiczenia "Allied Spirit VIII" żołnierze MND-NE wpierani są przez koleżanki i kolegów z amerykańskiej 4. Dywizji Piechoty i polskiej 12. Brygady Zmechanizowanej. Mamy zróżnicowany, wielonarodowy zespół - powiedział szef centrum operacyjnego Dowództwa Wielonarodowej Dywizji ppłk Rich Schildman, na ćwiczeniu pełniący rolę szefa Sztabu HICON - tutaj, w samym HICON reprezentowanych jest sześć lub siedem państw.
       Jak powiedział szef HICON, zastępca dowódcy Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód, gen. bryg. Karel Rehka - naszą rolą jest zapewnienie takiego dowodzenia ze szczebla dywizji, aby dla ćwiczącej brygady było to jak najbardziej realistyczne szkolenie. Jednakże dla nas ćwiczenie jest również bardzo realistycznym szkoleniem. To niezwykle cenna lekcja ze względu na świetne wsparcie i symulacje JMRC (ang. Joint Multinational Readiness Center). Generał Rehka podkreślił również, iż cieszy się z możliwości podjęcia tak ważnego zadania zwłaszcza, że od osiągnięcia Wstępnej Gotowości Dowództwa Wielonarodowej Dywizji minęło niewiele ponad 6 miesięcy.
       - Musimy trenować - dodał generał Rekha - Jeśli będziemy zmuszeni walczyć, najprawdopodobniej będziemy walczyć jako Sojusz, więc trening w środowisku międzynarodowym jest idealny, aby się do tego przygotować.
      
mjr Dariusz Guzenda, rzecznik prasowy dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama