UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Żonkile niosą nadzieję. I pieniądze dla hospicjum

 
Elbląg, Wiosną żonkile są ścinane i darowane elblążanom w zamian za datki na rzecz hospicjum
Wiosną żonkile są ścinane i darowane elblążanom w zamian za datki na rzecz hospicjum (fot. WS)

Blisko 20 tysięcy złotych przyniosła tegoroczna edycja akcji „Pola Nadziei" oraz zbiórka publiczna do skarbony. Pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby Elbląskiego Hospicjum.

 „Pola Nadziei” to wspaniały program zainicjowany przed laty przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Akcja ta jest symbolicznym aktem solidarności z chorującymi na raka ludźmi. Co roku – we wrześniu i październiku w ramach akcji sadzone są żonkile, bo żonkil jest symbolem nadziei. Wiosną, kiedy żonkile kwitną, odbywają się akcje, których celem jest pozyskanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie – uwrażliwienie głównie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych i możliwość niesienia pomocy.
       - Elbląskie „Pola Nadziei 2012” zainaugurowaliśmy uroczyście 14 października 2011 r., kiedy to w towarzystwie zaproszonych gości zasadziliśmy przed Hospicjum symboliczne poletko nadziei - opowiada Anna Podhorodecka, koordynator akcji w Elblągu. - Poletka sadzili na terenie swoich placówek także uczniowie szkół i przedszkolaki. Wiosną, kiedy żonkile zakwitły, zaprosiliśmy przedszkola, szkoły i inne placówki edukacyjne do wiosennej części akcji, w ramach której odbywały się spotkania, konkurs żonkilowy, festyn oraz kwesty.
       21 kwietnia Plac Kazimierza Jagiellończyka został zajęty przez wolontariuszy, pracowników i przyjaciół Hospicjum Elbląskiego - kontynuuje. - Najpierw ścinane były żonkile, a o godz. 11 rozpoczęliśmy festyn. Były występy artystyczne, konkursy, zabawy, popisy szczudlarzy i wiele innych atrakcji. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przygotował tor przeszkód dla dzieci z nagrodami. Uczniowie Szkoły Policealnej im. J.Romanowskiej „Medyk” mierzyli ciśnienie, prezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy. Na stoisku PGNiG przeprowadzony został konkurs i malowano dziecięce twarze w niezwykłe, kolorowe wzory. Kolejka była długa przez ponad 3 godziny. Odbył się też tego dnia konkurs z wiedzy o hospicjum (z nagrodami), w którym jak zwykle wzięło udział bardzo wiele dzieci.
       Organizatorami festynu byli: Stowarzyszenie Na Rzecz Hospicjum Elbląskiego, Hospicjum Elbląskie. Współorganizatorzy to: Centrum Spotkań Europejskich Światowid oraz Stowarzyszenie Elbląg-Europa. 
       Festyn odbywał się pod patronatem honorowym prezydenta Elbląga, w ramach Warmińsko - Mazurskich Dni Rodziny pt. „Mamo, Tato bądźmy razem”.
       - W ramach akcji „Pola Nadziei” oraz w formie ofiar zbieranych do skarbony stacjonarnej na terenie Hospicjum od 7 października 2011 r. do dnia 31 maja 2012 r.  Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego przeprowadzało zbiórkę publiczną, która przyniosła kwotę ponad 19,5 tys. zł - mówi Anna Podhorodecka. -  Po odliczeniu kosztów środki te, jak zawsze, przeznaczone zostaną na potrzeby elbląskiego hospicjum. 
       - Korzystając z okazji dziękujemy gorąco wszystkim, którzy brali udział w kwestach i pomagali nam w organizacji wydarzeń - podkreśla koordynatorka akcji "Pola Nadziei". - Dziękujemy prezydentowi Elbląga, dyrektorom, nauczycielom i uczniom z elbląskich szkół, przedszkoli i wszystkich innych placówek. Dziękujemy także współorganizatorom festynu, firmom: Zarząd Zieleni Miejskiej, Leclerc, Kaufland, Elzambud, Sklep Auto Części A.P. Żukowscy, Computer Team, Wydawnictwo Media Rodzina, PGNIG, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Szkoła Policealna im. J.Romanowskiej, Tramwaje Elbląskie, Reproskan, Młodzieżowy Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Nadleśnictwo Elbląg, Areszt w Elblągu, Cleaner, ZAiKS, Bank PeKao SA. Serdecznie dziękujemy wszystkim niewymienionym z imienia współpracownikom, wolontariuszom i mieszkańcom Elbląga za zaangażowanie i wsparcie! - kończy Anna Podhorodecka.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Pieniądze zbierane w kwietniu a policzone dopiero dziś? Długo. A artykuł z jakiej paki akurat teraz?
 • Serdecznie 'nie pozdrawiam' wrednej baby z przystanku koło ZUSu, która naskoczyła na wolontariuszki z tekstami: wstydu nie macie, że chodzicie i prosicie, do rządu idźcie po te pieniądze a nie do biednych ludzi i dalej w tym tonie. Nie można było po prostu powiedzieć 'nie, dziękuję, nie dam datku na hospicjum'? A na zwrócenie jej uwagi z inną panią zostałyśmy ofuknięte i zakrzyczane tekstem, by się nie wtrącać. Cóż. .. odpuściłyśmy. .. bo prostak i głupiec najpierw ściągnie cię kłótnią do swojego poziomu a potem to już człowieku nie masz szans, przeciez na tym właśnie poziomie on jest mistrzem - zniszczy cię! Pozdrowiam za to wolontariuszki. Olejcie baby typu moher comando - oby one nigdy nie musiały korzystać z pomocy hospicjum.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pani z przystanku(2012-06-28)
 • Tak, wolontariusze byli i są cudowni!
 • Obłuda nie lubi być demaskowana, nawet ci od głupców ubliży. Baba wam prawdę powiedziała, to był w miarę normalny kraj, bez żebractwa i wyłudzania. Na chama robicie z ojczyzny kraj 3 świata. Jesteście bezmózgimi i bezrefleksyjnymi naśladowcami zachodnich rozwiązań, które kształtowały się w zupełnie innych warunkach i okolicznościach. Wasze zakompleksione łby są z betonu i wygląda na to że żadna edukacja wam nie pomoże
 • witam. .. czytam i nie wierzę własnym oczom. .. najwięcej maja do powiedzenia ludzie którzy wiedzą najmniej. Jestem opiekunką w niemieckim domu dla ludzi. którym juz nie jest w stanie pomóc medycyna, nam się wydaje ZACHÓD. .ekstra a to nie tak, może u nas zdarza się czytać o złej opiece ale w innych krajach, ,bardziej cywilizowanych''pacjent dostaje notkę. .. w polskim znaczeniu, ,medycyna bezsilna''i czeka na swój kres, dopóki je ok a jak nie da rady. .trudno leży i czeka. .. dla mnie to szok ale takie realia. .. Nie narzekajmy na to co mamy tylko pomagajmy jak tylko możemy.
Reklama