UWAGA!

Zorientowała się, że padła ofiarą fałszywego policjanta

 Elbląg, Zorientowała się, że padła ofiarą fałszywego policjanta
fot. policja

Ponad 40 tysięcy złotych 80-letnia kobieta przelała na konto, a następnie upoważniła do niego oszusta podającego się za funkcjonariusza policji. To wynik telefonu, jaki otrzymała wcześniej od człowieka, który namówił ją na ten ruch. Gdy kobieta zorientowała się, co zrobiła, przyszła na prawdziwą policję.

Chwila telefonicznej rozmowy z oszustem podającym się za policjanta organizującego „tajne działania operacyjne mające na celu zatrzymanie szajki oszustów” doprowadziły 80-letnią kobietę, najpierw do przekonania, że może pomóc, a chwilę później do banku. Tam przelała pieniądze z dwóch lokat na konto a następnie upoważniła do niego oszusta. Ten mógł wykonywać przelewy, bo 80-latka użyła jego numeru telefonu do weryfikacji przelewów. Gdy kobieta zorientowała się, że coś jest nie tak, przyszła zgłosić to na policję.
       Dzięki szybkiej pracy prawdziwych funkcjonariuszy i współpracy z bankiem od razu po zgłoszeniu zablokowano pieniądze na koncie i uniemożliwiono sprawcy ich podjęcie. Taki finał do tej pory ma ta historia. Teraz trwają czynności zmierzające do zatrzymania oszusta.
       Policjanci przestrzegają przed udziałem w jakichkolwiek „tajnych działaniach służb”. To po prostu oszustwo, którego celem jest pozyskanie naszych pieniędzy. Do osób opiekujących się starszymi osobami apelujemy o rozmowę i przedstawienie powyższej sytuacji swoim podopiecznym. Jeżeli będą znali mechanizm oszustwa, jest szansa, że nie staną się jego ofiarą.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tłumacz tym starym dziadkom a oni i tak dają się nabrać. Nic nie pomoże żadna akcja informacyjna, im w głowie tylko promocja w biedrze,lidlu i ploty na rynku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  Tjefalen siewodnia (2018-08-30)
 • Osoby robiącej takie oszukańcze, podłe interesy na starszych ludziach. Mam nadzieję, że doświadczycie tego uczucia, jak to jest być oszukanym. Chciałbym, aby dotknęło to Was w momencie dla was ważnym w życiu. Aby doświadczenie było tak mocne, że nie pozbieracie się już po tym. Może to odmieni Wasze myślenie, hieny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  do-hien(2018-08-30)
 • Ten sam numer. Dzwonią na sklepy i wypytują i szczegóły kierownika sklepu podając się za agencje ochrony ale nie przedstawiając Sue. Pracownik sklepu,kierownik przez telefon nie ma możliwości weryfikacji, czy rozmówca jest prawdziwy czy oszust. Kierownicy sklepów,pracownicy NIE PODAWAC istotnych szczegółów przez telefon, bo nie wiecie kto do was dzwoni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Tajemniczy ktoś(2018-08-30)
 • Zbyt wielka ufność prowadzi do tego, że starsi ludzie dają się wrobić oszustom. Kiedyś nie było takich przekrętów, dlatego te osoby są tak łatwowierne. Dlatego trzeba więcej zrozumienia dla starszych ludzi w tym temacie.
 • a ja się zastanawiam skąd wy ciągle bierzecie te historie? czy nie są one jedynie przestrogą a nie prawdą? ilu jeszcze jest w Elblągu starszych ludzi z takim kontem bankowym? i akurat do takich trafiają ci wszyscy oszuści a ludzie tak łatwo się dają podejść? Wybaczcie ale ja już w to nie wierzę.
 • O podobnej historii, która rozegrała się w Warszawie podawały ostatnio media. Z tą różnicą, że nabrał się starszy pan wierząc, że Policja chce u niego w domu urządzić zasadzke na bandytów. Piersze pieniądze wyciągnął ale gdy zażądali drugiej kwoty poszedł na Policje
 • buahhahahahhaaaaa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  antyStarzec(2018-08-30)
 • @Dorota_ - też mi coś tu nie pasuje, kobieta 80 lat i pędzi do banku, i jeszcze do weryfikacji przelewów podaje numer oszusta, ehhhh, ściema
Reklama