UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • U nas tez odcięto gaz początkiem stycznia. Zaraz kwiecień. Ale my mamy wykupione mieszkania wiec nikt nie płacze. Nie stać nas jako wspólnoty na nową, instalacje teraz. Chyba zdecydujemy się na indukcję. I nikt nie płacze i nie pisze do gazet. Dlaczego my musimy zawsze liczyć na siebie a tym z ZBK wszystko jest opłacane ?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    12
    10
    Totylkoja(2021-03-29)
  • @Totylkoja - Sama sobie odpowiedziałaś na pytanie w swojej wypowiedzi. Dlatego, że masz wykupione mieszkanie musisz liczyć sama na siebie. Ci, którzy wykupionego mieszkania nie mają, należą pod zbk, i to onjso wszystko robić. Ty wykupując mieszkanie zbk, robisz wszystko sama, bo jest wykupione. Boże, co za ciemnogród.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    6
    Anhella(2021-03-29)
  • @Anhella - Ty oświecona, niech sobie wykupią i nie płaczą. Tak trudno ? Bo z moich podatków to się nie zgadzam. A na wcześniejszym mieszkaniu zbk mie dokładało się do remontu wsplnoty chcesz i mieszkania zbk korzystały. Elewacja, parking itd- zbk noe dało zlotowki. Sponsorowaliśmy mieszkańców zbk ! Psuli wszystko a remonty z naszych pieniędzy !
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    9
    3
    Totylkoja(2021-03-29)
  • @Totylkoja - A dokładanie ZBK do Twoich remontów to z czyich podatków ? Wtedy pasowało. Nie mają obowiązku wykupu. Wtedy dajmy na to w bloku 10 mieszkań = 6 prywatnych + 4 ZBK. ZBK ma 40% głosów przy uchwałach. Wy prywatni 60%. Ale zebrać jednomyślność tych 6 wykupionych mieszkań to graniczy z cudem. Może są sprytniejsi niż się Tobie wydaje. Na marginesie. Pozazdrościć, poprzednie mieszkanie z ZBK, obecne zapewne większe, wykupione za drzazgi a problem jest utrzymać stan nieruchomości.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    2
    Marcin40(2021-03-29)
  • @Anhella - Boże, co za chamstwo
  • @Marcin40 - Mieszkania ZBK 5 mieszkań, wykupione 5.Koszty elewacji, parkingu, napraw domofonu który ciagle jest psuty przez niepilnowane dzieci z lokalu zbk, koszty nowej elektryki, monitoringu bo do mieszkańca z lokalu zbk ciagle przychodzi która niszczy klatkę - wszystkie koszty ponosiła wspólnota a zbk nie dało ani zlotowki. Wolałam się wyprowadzić tam gdzie nie ma już lokali zbk.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    1
    Totylkoja(2021-03-29)
  • @Totylkoja - Paniusia hrabianka uwłaszczona w lokalu ZBK. Sprytne wykupić sprzedać i rżnąć gwiazdę; )
  • Ha ha kupiłam mieszkanie po cenie rynkowej, nigdy nawet nie starałam się o lokal z ZBK. Byłam z mięsem za granica 10 lat by zarobić na mieszkanie bez kredytu !!!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    Totylkoja(2021-03-30)
  • Nigdy nie miałam lokalu z ZBK wiec nigdy ZBK na mnie nie płaciło. Kupiłam na wolnym rynku. A musiałam opłacać w funduszu remontowym mieszkańców z ZBK!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    0
    Totylkoja(2021-03-30)
  • @Marcin40 - Co te głosy maja do realnej opłaty za remonty. Zbk zawsze się zgadza na te remonty których chce wspólnota, bo wspólnota zapłaci za mieszkańców ZBK którzy grosza nie dają. Widać nic nie wiesz. Co ma głosowanie do realnego opłacania remontów części wspólnych tylko przez wspólnotę ? Pytam co ? Wiesz o co w ogóle chodzi?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Totylkoja(2021-03-30)
  • @Totylkoja - Głupoty klepiesz i tyle w temacie. Jasne sponsorujesz ZBK w utrzymaniu bloku. ZBK to ma % wkładu w fundusz remontowy. Bo Ci uwierzę, na jakim Ty świecie żyjesz lalka. Aha. Zresztą nie mieszkasz już w ZBK więc o co chodzi. O bicie piany co najwyżej.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Marcin40(2021-03-30)
  • @Marcin40 - To sobie zajrzyj w papiery wspólnoty to się przekonasz. Też się kiedyś zdziwiłam. Ps. Nigdy nie mieszkałam w lokalu ZBK tylko w bydynku w którym były lokale zbk i wykupione a potem sprzedane na wolnym rynku. To różnica.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Totylkoja(2021-03-30)
  • @Totylkoja - Spieszę wyjaśnić że każda wspólnota w której skład wchodzą mieszkania komunalne stanowiące własność gminy ich najemcy płacą czynsz za najem w którego skład wchodzi fundusz remontowy. Jeśli najemca nie płaci czynszu to należność na ko0nto wspólnoty reguluje ZBK. A potem mamy miliony niezapłaconych czynszów.
Reklama