UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zostań strażnikiem granicznym

 
Elbląg, Zostań strażnikiem granicznym
fot. MOSG

W Morskim Oddziale Straży Granicznej wciąż prowadzony jest nabór do służby. W najbliższą sobotę, 14 grudnia, w jednostkach Straży Granicznej w Gdańsku, Krynicy Morskiej, Elblągu, Władysławowie, Darłowie, Kołobrzegu, Świnoujściu i Szczecinie kandydaci do służby będą mogli składać dokumenty w celu rozpoczęcia procesu rekrutacji. Składanie dokumentów możliwe jest po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu godziny.

Przypominamy, że służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat. Postępowanie kwalifikacyjne podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim rozmowę kwalifikacyjną. Kandydat do służby wysyłany jest również na badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne, czyli tzw. wariograf.

Drugi etap postępowania kwalifikacyjnego odbywa się w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Kandydaci rozwiązują tam testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i rozmowę kwalifikacyjną, następnie wysyłani są na komisję lekarską, która ustala ich zdolność do służby. Po ślubowaniu w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku nowi strażnicy graniczni rozpoczynają ośmiomiesięczne szkolenie, a po nim służbę w swoich macierzystych jednostkach.

Osoby chętne do pracy w Straży Granicznej mogą spróbować swoich sił w wielu dziedzinach, między innymi jako eksperci do spraw fałszerstw dokumentów, specjaliści do spraw migracji, członkowie załóg jednostek pływających czy choćby przewodnicy psów służbowych. Służba w Straży Granicznej to również możliwość współpracy międzynarodowej, tak jak to się dzieje w przypadku Wspólnej Polsko – Niemieckiej Placówki w Pomellen koło Szczecina, skąd codziennie wyruszają patrole złożone z polskich pograniczników i niemieckich policjantów. To także szansa na udział w misjach zagranicznych np. w Macedonii, Grecji czy Włoszech, dokąd regularnie jeżdżą funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej.

Dokumenty rekrutacyjne można składać w najbliższej miejscu zamieszkania placówce Straży Granicznej i w Dywizjonie SG w Świnoujściu. Szczegółowe informacje oraz wzory dokumentów zamieszczone są na stronie internetowej www.morski.strazgraniczna.pl.

kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy MOSG w Gdańsku
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • Bujajcie się. Można poczytać wypowiedzi samych strażników to się odechciewa.
 • więcej zarobię i odłożę na emeryturę inwestując w następnego passeratti i latając przez grzechotki. za kilka lat i tak zabiorą wszystko tym, którzy służyli pisowcom.
 • Do czego to doszło żeby reklamować rekrutację do służby na portalach informacyjnych typu portel i inne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  3
  Kosmaty(2019-12-11)
 • Idę ide... Koccham ich to ja Srubka król rynku... A zapomniałem ja mam już 36 lat
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  Załamany srubka(2019-12-11)
 • Śruba idźiesz ostro wreszcie spokój będzie na rynku.. Ale co Wladzia na to
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Cygannn(2019-12-11)
 • A ja bym chętnie się przyjął. Wspaniała przygoda i z bronią przy pasie. Ale niestety zdrowie nie pozwala. Ale gdyby pozwalało to bym się sekundy nie zastanawiał.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  8
  Dobrapraca(2019-12-11)
 • sami "ynteligenci"tam pracuja. do mnie przyczepil sie niedawno jakis ze w 22 letnim aucie "byly odkrecane srubki w schowku"i skierowali auto na kanal oczywiscie niczego nie znajdujac, zamiast oblsugiwac ludzi na zaatloczonych 4 pasach obok, gdzie kolejka ciagnela sie az na ruskiej stronie.
 • Ja bym się przyjął ale nie chce mi się teraz tyle zasiłków dodatków że po co nam robić mieszkanie od miasta czynsz opłacony do tego 1500 zł na jedzenie papieroski wsio jest a w rupta ja na PiS
 • sami "ynteligenci"tam pracuja. do mnie przyczepil sie niedawno jakis burack ze w 22 letnim aucie "byly odkrecane srubki w schowku"i skierowali auto na kanal oczywiscie niczego nie znajdujac, zamiast oblsugiwac ludzi na zaatloczonych 4 pasach obok, gdzie kolejka ciagnela sie az na ruskiej stronie.
 • Twoja strata człowieku jak nie stać cię tankować w Polsce
 • jak problem z granicą to do BANASIA on wszystko załatwi.
 • widać na przejściu kogo przyjmują
Reklama