UWAGA!

Zryw wolnych serc z udziałem ponad 1000 uczniów

 Elbląg, Zryw wolnych serc z udziałem ponad 1000 uczniów
fot. nadesłana

Dziś (1 czerwca) o godz. 14 policjanci z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń odwiedzili kilka miejsc, w których wspólnie z młodzieżą wzięli udział w ogólnopolskiej akcji profilaktycznej „Zryw wolnych serc”.

Multikino, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 16 oraz Zespół Szkół Technicznych – wszędzie tam z młodzieżą byli policjanci i wszędzie tam mówiono o profilaktyce antyuzaleznieniowej. Łącznie w elbląskich spotkaniach wzięło udział ponad 1000 uczniów.
       Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.
       Policjanci podczas spotkań odczytali także odezwę społeczności PaT – Profilaktyka a Ty.
       - Chodziło o to by zaprosić do tego gestu wszystkich, tam gdzie mieszkamy w czerwcowe popołudnie – mówi nadkom. Alina Zając z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń. – Mówimy o tym, aby narkotyki, dopalacze, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. Każde z poniedziałkowych spotkań poprzedzone było krótką prelekcją dotyczącą uzależnień i zagrożeń.
       Ogólnopolscy organizatorzy akcji mówią, że sam gest budzący świadomość to tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczy tak dużo.
      
      
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama