UWAGA!

Związki partnerskie. Jak głosowali nasi posłowie?

Elbląg, Do takiej tolerancji Polsce jeszcze bardzo daleko.
Do takiej tolerancji Polsce jeszcze bardzo daleko.

Wydarzeniem, o którym przez cały weekend mówią ogólnopolskie media, było odrzucenie przez Sejm wszystkich projektów ustawy o związkach partnerskich. Premier Donald Tusk apelował, by skierować je do prac w komisjach, posłowie, w tym 46 posłów PO, zdecydowało inaczej. Zobacz, jak głosowali posłowie z naszego okręgu.

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin (z PO) przekonywał, by wszystkie projekty odrzucić; premier, by skierować je do prac w komisjach. 46 posłów Platformy głosowało wbrew intencjom Tuska i od razu zaczęto komentować to głosowanie w aspekcie trwałości partii rządzącej. Część komentatorów przypomniała jednak, że nie był to pierwszy rozdźwięk w Platformie w głosowaniach „ideologicznych”.
       Odrzucone projekty zostały złożone przez trzech posłów: Ruchu Palikota, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Platformy Obywatelskiej. Gdyby nie wyłom w Platformie, byłaby wystarczająca większość, żeby skierować je do komisji. Zwolennicy tego podkreślali, że w tych projektach nie chodzi tylko o związki osób tej samej płci, ale także o pary heteroseksualne żyjące w związkach nieformalnych, których w Polsce jest coraz więcej.
       Projekty zostały jednak odrzucone. W głosowaniu wzięło udział 449 posłów: za odrzuceniem głosowało 228, przeciw – 211, wstrzymało się 10, nie głosowało 11. Zobacz, jak głosowali nasi posłowie (z okręgu nr 34).
       Za odrzuceniem głosowali: Leonard Krasulski i Zbigniew Babalski z Prawa i Sprawiedliwości oraz Stanisław Żelichowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
       Przeciw głosowali wszyscy nasi posłowie Platformy Obywatelskiej: Elżbieta Gelert, Piotr Cieśliński, Miron Sycz i Adam Żyliński oraz Wojciech Penkalski z Ruchu Palikota.
       Ogółem spośród posłów PO za odrzuceniem głosowało 46, 146 było przeciw, ośmiu wstrzymało się, a sześciu nie głosowało.
      
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • a jak głosowali ws. poprawienia ustawy śmieciowej?
 • A co z gospodarką ? kiedy zmienia ustawę -100 % cena przy przetargach !????
 • Bardzo mi przykro, pani poseł i panowie posłowie. zawiedliście mnie, naprawdę żal. Szczególnie jestem zdruzgotana postawą pani Gelert.
 • bardzo dobra inicjatywa portelu. proponuję zrobić dział z informacjami z sejmu i senatu o przeprowadzanych głosowaniach, z informacją kto i jak głosował. to przyda się do wyrobienia sobie zdania o posłach, ich poglądach i reprezentacji.
 • e4jn - ja akurat mam odmienne zdanie ale popieram że na Portelu powinno być widoczne każde głosowanie w sejmie i łatwiej by mi było głosować!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  apac51(2013-01-27)
 • Problem daleko poważniejszy niż się na pierwszy rzut oka wydaje. To problem kulturowo - obyczajowy. A i nie pozbawiony podtekstu ważnego, kto wie czy nie najważniejszego. To sprawa naszego wyznana. Kościół potępia związki partnerskie tych samych płci. Wydawałoby się zatem, że sprawa jest oczywista i jasna. Nic bardziej mylnego. Są inne odrębne opinie. Opinie pozbawione jakichkolwiek badań lekarskich, co do przyczyny powstałego zjawiska. Do ustosunkowania się do tematu nie ma chętnych, wśród lekarzy, psychologów i nie należy się spodziewać diagnozy szybko. A my, jak to bywa, jesteśmy niemymi świadkami w tej ważnej sprawie. Bo referendum w tej sprawie nie będzie. A szkoda.
 • Właśnie jak głosowali Wasi posłowie - czyli Derlukiewicza, Gęsickiego, Nowaczyka. Szkoda, że cicho siedzicie jak ludzie umieraja z głodu i braku pieniedzy na leki !
 • Bezropocie olbrzymie chyba juz powyżej 13%, gospodarka w szambie a posłowie zajmuja sie związkami parnerskimi. Brawo! Bardzo pieknie to jest teraz najważniejsza sprawa.
 • To Pękalski przejdzie do Platformy ? Aj Aj co za czasy, ,, ,
 • Typowe odwracanie uwagi od spraw istotnych. Tylko tym razem Tusk się trochę przeliczył. Interesujący wywiad z prof. Krystyną Pawłowicz: wpolityce.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czahary(2013-01-27)
 • Leonid pierwszy raz coś pożytecznego uczynił.
 • Bo to zapach polityki po polsku. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz Lewandowski(2013-01-28)
Reklama