UWAGA!

„Żyj bezpiecznie” - debata społeczna w Gronowie Elbląskim

 
Elbląg, „Żyj bezpiecznie” - debata społeczna w Gronowie Elbląskim
fot. nadesłana

Dopalacze, przemoc w rodzinie i bezpieczeństwo w ruchu drogowym, to tylko niektóre zagadnienia poruszane na wczorajszej debacie społecznej w Gronowie Elbląskim. Wspólna inicjatywa władz gminnych i policji zrzeszyła blisko 100 osób w tym specjalistów w tych dziedzinach, samorządowców oraz mieszkańców gminy.

Celem tego typu inicjatyw jest przede wszystkim wymiana poglądów na temat bezpieczeństwa społeczności lokalnej i wypracowanie takich metod, które w przyszłości są pomocne w walce z patologiami i przestępczością.
       Debata pod hasłem „Żyj bezpiecznie” odbyła się w Gimnazjum w Gronowie Elbląskim z inicjatywy Wójta Gminy - Marcina Ślęzaka oraz Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu insp. Marka Osika. Gospodarzem debaty i zarazem prowadzącą była Dyrektor Gimnazjum Maria Korzeniewska. Celem tego typu inicjatyw jest przede wszystkim wymiana poglądów na temat bezpieczeństwa społeczności lokalnej i wypracowanie takich metod, które w przyszłości pomogą walczyć z patologiami. W spotkaniu udział wzięli: Wójt Gminy Gronowo Elbląskie, radni gminy, przedstawiciele straży gminnej, straży granicznej z Elbląga, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych, sołtysi oraz mieszkańcy.
       Policjant prewencji kryminalnej z Elbląga nadkom. Marek Cieslak oraz Marek Jarosz – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Elblągu, zaprezentowali aspekty prawne i medyczne wraz z konsekwencjami zażywania dopalaczy i narkotyków. Przemoc w rodzinie to kolejny temat, który poruszył elbląski funkcjonariusz asp. sztab. Jarosław Graman, który mówił nie tylko o odpowiedzialności prawnej wobec sprawców przemocy, ale również obrazowo przedstawił realia tego problemu w kontekście rodziny i samych pokrzywdzonych. Wanda Urbaniak z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej podsumowała zagadnienia przemocy domowej i przedstawiła dane dotyczące tzw. niebieskich kart, które są obecnie realizowane na tym terenie. Z kolei o dość popularnym zjawisku cyberprzemocy, które dotyka głownie młodzież, mówił asp. sztab. Dariusz Komosiński z elbląskiej komendy. Natomiast funkcjonariusz ruchu drogowego nadkom. Andrzej Śliwiński omówił zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drogach Gronowa i Markus. Przedstawił statystyki wypadków oraz wskazał miejsca szczególnie niebezpieczne.
       Uczestnicy spotkania mieli także możliwość wymiany poglądów na temat bezpieczeństwa, w każdym aspekcie tego zjawiska. Wskazywali problemy, które w ich ocenie są najważniejsze. Zorganizowana po raz pierwszy w Gminie Gronowo Elbląskie debata „Żyj Bezpiecznie”, z pewnością przyczyni się do umocnienia współpracy pomiędzy poszczególnymi jednostkami. Poprzez lepszą komunikację z mieszkańcami i doświadczenie specjalistów, biorących w niej udział, jest kolejną inicjatywą władz samorządowych i służb mundurowych, której celem jest poprawa bezpieczeństwa na terenach gminnych.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama