UWAGA!

Poparcie przyszło z lewej strony

 
Elbląg, SLD popiera Witolda Wróblewskiego jako kandydata na prezydenta Elbląga
SLD popiera Witolda Wróblewskiego jako kandydata na prezydenta Elbląga (fot. Michał Skroboszewski)

Sojusz Lewicy Demokratycznej popiera Witolda Wróblewskiego, jako kandydata na prezydenta Elbląga. Obie strony chwalą sobie dotychczasową współpracę w samorządzie, a i programy mają zbieżne. Jednak nie na tyle, by w jesiennych wyborach wystawić wspólną listę kandydatów na radnych.

Dziś (30 sierpnia) przewodniczący elbląskich struktur SLD Janusz Nowak oficjalnie ogłosił, że Sojusz nie wystawia swojego kandydata na prezydenta Elbląga, a popiera kandydaturę obecnego, czyli Witolda Wróblewskiego.
       - Struktury elbląskie SLD podjęły uchwałę o poparciu, ale jest w niej też zapis o tym, że Sojusz chce, by prezydent realizował program wyborczy naszych struktur - mówił Janusz Nowak. - Prezydent nie miał większych trudności, by to zaakceptować, bo jego program w wielu punktach jest zbieżny z naszym. W nadchodzących wyborach będziemy chcieli poszerzyć jeszcze bardzie ofertę programową dla osób potrzebujących, starszych i niepełnosprawnych - kontynuował - ale i rozszerzyć ofertę w dziedzinach życia społecznego i gospodarczego.
       Argumentem na "tak" dla Witolda Wróblewskiego było też jego zarządzanie miejskimi finansami i dotychczasowa współpraca z SLD.
       - To pierwsza kadencja od wielu lat, gdy Elbląg został oddłużony i to nie w wysokości kilku czy kilkunastu milionów złotych, a grubo ponad 60 mln zł - podkreślał Janusz Nowak, wiceprezydent miasta. - Przy tym  nie tylko nie obniżono tempa rozwoju, ale wręcz  przyspieszono. Chcielibyśmy po wygranej prezydenta Wróblewskiego kontynuować to, co było dotychczas robione, ale i wdrażać nowe pomysły, których nam nie brakuje.
       Janusz Nowak zdradził, że były prowadzone rozmowy o szerszej koalicji i wystawieniu wspólnej listy kandydatów do Rady Miejskiej. Ostatecznie jednak strony zdecydowały, że do wyborów pójdą osobno.
       Witold Wróblewski podziękował  SLD za poparcie i dotychczasową współpracę. A jak odniósł się do zapowiedzi programowych swoich kontrkandydatów do fotela prezydenta Elbląga?
       - Podchodzę do wyborów na zasadzie pokaż, co potrafisz - mówił. - Można zobaczyć, czy to, co obiecywałem w poprzednich wyborach zostało zrobione. Myślę, że elblążanie widzą, co dzieje się w mieście. A o zapowiedziach innych kandydatów? Dobrego wróbla na plewy się nie nabierze - podsumował Witold Wróblewski.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama