UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Przepraszam bardzo! Panie Koliński, co oznacza w Pańskim pierwszym wpisie stwierdzenie "Żółte związki - na Powązki!" Chcę również dodać, iż nie jestem wyborcą PIS jednak Pańskie stwierdzenie, które pozwoliłem sobie tu zacytować, odczytałem z niesmakiem! Zinterpretowałem je jako "nieprzyzwoite". Proszę to wyjaśnić ponieważ reprezentuje Pan opcję polityczną, której część poglądów i zasługi niektórych osób szanuje. Czekamy na Pańskie wyjaśnienie. wyborcy
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    3
    do Pan Koliński(2019-10-03)
  • Czego Pan nie rozumie?Powązki są dla ludzi zasłużonych dla kraju.Związki mają tam należne miejsce i tyle.
  • RobertKoliński @do Pan Koliński - Drodzy Towarzysze Wyborcy i Towarzyszki Wyborczynie, wyjaśniam:) Hasło mówiące o "związkach na Powązki" jest twórczym a współczesnym (moim;) rozwinięciem hasła skandowanego i wypisywanego na murach PRL przez działaczy m. in. ówczesnej Solidarności (tej prawdziwej, nie dzisiejszej tzw. "żółtej", czyli działającej w interesie reżimu i kapitalistów-wyzyskiwaczy) oraz działaczy Pomarańczowej Alternatywy i w swym oryginalnym kształcie brzmiało: "Miodozwiązki - na Powązki!". Wtedy chodziło oczywiście o związki zawodowe założone w 1984 roku przez rząd PRL (OPZZ) jako alternatywę dla Solidarności a kierowane przez Alfreda Miodowicza - hasło miało wydźwięk rewolucyjny i anty-reżimowy. Dziś sytuacja się odwróciła, jak to w historii, która kołem się toczy często bywa;), i to OPZZ jest porządną organizacją związkową walczącą o prawa pracownicze, zaś Solidarność stała się związkiem reżimowym, dla którego ważniejszy jest interes własny i reżimu, niż pracowniczy. Wrzuciłbym oryginalną fotkę z ówczesnych murów, ale pożyczyłem komuś album z historycznym graffiti z lat PRL i mi nie oddał; w zastępstwie więc wrzucam inne, podobne hasło, w dodatku lokalne i nie mniej nośne. Mam nadzieję, że pomogłem;) Hashtagi: #historia,#takbylo,#PRL,#graffiti,#rewolucja
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    4
    RobertKoliński(2019-10-03)
Reklama