UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Panie Robercie jest pan kandydatem lewicy do polskiego parlamentu stąd moja osobista prośba o wyjaśnienie wpisu/porównania, które nadal uważam za delikatnie rzecz ujmując "nie na miejscu". Podał Pan wyjaśnienie. .. Oczekiwałbym jednak od pana jako kandydata partii Razem, postawy zdecydowanej aczkolwiek nie atakującej kogokolwiek- z tego co obserwuje to dla Pańskich liderów ważne i to w nich cenię. Nie jestem towarzyszem ani towarzyszką tej nomenklatury już nie używamy i muszę Panu przy tym napisać, że niektórzy z wyborców lewicy źle reagują na takie hasła- taka jest nowa lewica. Doceniam jednak, że odpisał Pan na mój post. Życzę dobrego dnia!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    4
    do Pan Koliński(2019-10-04)
  • RobertKoliński @do Pan Koliński - To jeszcze wyjaśnię może tę jedną kwestię związaną ze słowem "towarzysz", które ma piękną historię i egalitarny źródłosłów, a zostało nieco zbrukane przez ostatnie 30 lat antykomunistycznej histerii;) "Towarzysz" to słowo oznaczające kolegę, przyjaciela lub sojusznika. W miarę upływu czasu od znaczenia ściśle militarnego termin zyskał nowe znaczenia. Początki słowa towarzysz należy wiązać z rewolucją francuską (1789–1799), gdy wszystkich ludzi tytułowano „obywatel” lub „obywatelka” (odpowiednio fr. citoyen lub citoyenne), zamiast zwyczajowego zwracania się z zachowaniem określenia statusu danej osoby. Określenie "towarzysz" upowszechniło się wraz z powstaniem i szerzeniem się idei socjalizmu w XIX wieku, gdy wybrano je jako bardziej egalitarny sposób zwracania się do siebie. Wraz z rewolucją październikową (1917) słowo „towarzysz” (ros. товарищ) zostało przyjęte powszechnie jako określenie komunisty. Od tej pory określenie to kojarzone jest głównie z komunizmem (niesłusznie - przyp. RK). (. .. ) Hashtagi: #lewica,#rownosc,#liberte,#egalite,#fraternite
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    3
    RobertKoliński(2019-10-04)
Reklama