UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • RobertKoliński @Zen - Co z was za włościanin, skoro wy podstawowych rzeczy o gospodarowaniu na roli nie wiecie? Możeście wy kolejny troll ze stajni Piebiaka i Szefernakera? To miastowy ma was uczyć? "Zacznijmy od tego, że wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do lokalnej rzeźni oferującej ubój usługowy, zdecydowanie lepiej jest skorzystać właśnie z takiej możliwości. Usługa uboju kosztuje zazwyczaj 70 – 100 zł. Cena ta zawiera w sobie nie tylko samo ubicie zwierzęcia, a także oczyszczenie i schłodzenie półtusz, oraz badania mięsa pod kątem trychinozy. Powierzenie uboju profesjonalistom pozwoli oszczędzić nam wiele godzin pracy. Jeśli jednak w naszej okolicy nie mamy dostępu do uboju usługowego, pozostaje nam jego przeprowadzenie na terenie gospodarstwa. Polskie prawo dopuszcza takie działanie, niemniej jednak spełnić należy kilka warunków. Przede wszystkim na minimum 24 godziny przed planowanym ubojem należy o nim poinformować Powiatowego Lekarza Weterynarii. Zgłoszenie może być przekazane telefonicznie lub osobiście. Należy podać takie informacje jak dane posiadacza zwierząt, ilość świń które planujemy poddać ubojowi, miejsce i datę przeprowadzenia uboju a także dane osoby która go wykona. W myśl prawa uboju nie może dokonać każdy. Musi on być przeprowadzony przez osobę posiadającą ku temu stosowne kwalifikacje. " Hashtagi: #CalaPolskaUczyTrolliGospodarowaniaNaRoli
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    3
    RobertKoliński(2019-10-07)
  • No i właśnie to lewica mi zakazała, bo ja już 1 świnie sam sobie ubijalem od lat już jak byłem nastolatkiem, no i żadnych telefonów do tego nie potrzebowałem i wszycy na wsi tak robili, tylko robiłem sobie badanie mięsa, a teraz już na wsi nie mają świn od lat, bo ludzie nie chcą, żeby jakiś urzędas wtrącał im się co robią na podwórku u siebie. To dokładnie o tym wiem co Pan pisał tam nawet godzinę uboju trzeba podać. No i dlatego nigdy nie będę głosował na lewicę, bo oni z rolnika zrobili niewolnika, że musi dzwonić i łaskawie prosic urzędnika co może u siebie robić i jeszcze jakieś dane podawać. Może zaraz jeszcze dane żony i stan konta, tego co dokonuje uboju.
  • RobertKoliński @Zen - To skoro potraficie "sami sobie zrobić badanie mięsa", to jeszcze miejsce na kapelusz sobie przy okazji zbadajcie, bo takich głupot paranoicznych, jakie tu wyPiSujecie od miesięcy, to zaprawdę nikt przy zdrowych zmysłach raczej nie pisze;)
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    4
    RobertKoliński(2019-10-07)
Reklama