UWAGA!

Areszt za listonoszkę

Elbląski Sąd Rejonowy aresztował sprawców wtorkowego napadu na listonoszkę. Mężczyźni zrabowali ponad pięć tys. zł.

Dziś z wnioskiem o aresztowanie wystąpiła policja z Pasłęka oraz elbląska prokuratura. Decyzją sądu 25-letni Zbyszek Ł., 19-letni Tomasz A. oraz 18-letni Piotr A. spędzą w areszcie najbliższe trzy miesiące.
     W wtorek dwóch z nich w kominiarkach na głowie obezwładniło listonoszkę. Uciekli samochodem kierowanym przez trzeciego bandytę. Skradzione jej pieniądze wymienili na dolary, a następnie z powrotem na złotówki. "Wyprane" w ten sposób pieniądze zamierzali podzielić między siebie.
     W ręce policji dostał się także żołnierz służby zasadniczej, który pomógł rabusiom w wymianie pieniędzy. Jego sprawą zajęła się elbląska prokuratura garnizonowa.
     Mężczyznom grozi od dwóch do 12 lat pozbawienia wolności.
     
     Zobacz także: "Ciężka dola listonosza"
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • I Sąd powinien przykładnie ukarać za napad na Listonosza - Urzędnika Służby Publicznej !
 • Nie ma się co dziwić ... jeżeli ktoś był w Pasłeku to widział jak młodzi ludzie spędzają tam czas ... jak nie listonosz to przechodzień, co to za problem dać komuś w twarz ukraść zegarek, telefon pobić w "Bostonie" ... przecież za coś trzeba się bawić i kupować "koksy" ...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  no comment(2002-01-17)
 • Panowie Decydenci ! W jakich czasach wy jeszxcze żyjecie? Kiedy w koncu ktoś z was wpadnie na bardzo prosty pomysł,żeby listonosze w końcu przestali chodzić z pieniędzmi ! W końcu przecież już żyjemy w DWUDZIESTYM PIERWSZYM WIEKU!!! Jest tyle różnych możliwości wpłacania rent i emerytur przelewem na konto,o możliwości rególowania rachunków juz nie wspomnę.Panowie aż wstyd !!! Może trzeba wam co dzień puszczać w telewizji film pt."Obrona poczty gdańskiej".Mam tu konkretnie na myśli scenę,gdy polski listonosz zbiera listy z chodnika!? Czy to wam nic nie daje do myślenia? Na co wy (celowo z małej litery ) kierownicy,dyrektorzy ,etcetera czekacie??? Aż dojdze do ofiar??? Aż zginą BOGU ducha winne matki,czy ojcowie i zostawią niewinne sieroty ??? Proszę w końcu otworzyć oczy !!! Na banki napadają.Policja jest bezradna ! Listonoszka,bo w większości jest to "słaba płeć" nosi furę pieniędzy dla zniecirpliwionych,oczekujących emerytów lub rencistów na srodki płatnicze,które potrzebne wręcz niezbędne są im do życia z dnia na dzień,o kupnie lekarstw już nie wspomnę ! PYTAM KTO Z WAS PANOWIE W KOŃCU PODEJMNIE ZA TO ODPOWIEDZALNOŚĆ ??? Przpraszam bardzo, oby,daj Bóg,żeby nic złego się nie stało. Ale ludzie na Boga! W dzisiejszych czasach pobożne życzenie to naprawdę za mało !!!
 • Sprawa jest powszechnie znana a przynajmniej tym, którzy mają kogoś bliskiego zatrudnionego "na Poczcie": Poczta trzyma łapę na pieniądzach emerytów, rencistów, przekazach pieniężnych etc. chociaż przez kilka dni ("opóźnienia", system awizowania...) zyskując w ten sposób ogromne sumy na obrocie tymi środkami. Pracownicy Poczty mają nieformalne, ustne polecenia przełożonych jak opóźniać dostarczanie pieniędzy rencistom itp. Nie radzę niewykonywać takich poleceń przełóżonych ;)) Wszystko jest pod kontrolą. Jak z tego jasno wynika, Poczta sama nie wystąpi z pomysłem zastąpienia obrotu pieniędzmi przez obrót bezgotówkowy. Listonosze zawsze mieli przechlapane...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dzejbi(2002-01-18)
 • Ludzie w jakim świecie wy żyjecie. dopuki młodzież nie będzie miała pracy możemy sie spodziewać jeszcze gorszych żeczy. Ale oczywiście politykom natym nie zależy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Desperacki bezrobotny(2002-01-19)
 • Widzę, że zdresperowany bezrobotny jst tak bardzo zdesperowany, że popełnia błędy ortograficzne;) (dopóki, rzeczy)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Czepialski(2002-01-19)
Reklama