UWAGA!

Aresztowanie złodzieja samochodów

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży samochodu 23-letniego Piotra S. z Gdańska. Sprawcę aresztowano decyzją sądu na trzy miesiące. Trwają poszukiwania pozostałych trzech członków grupy zajmującej się kradzieżami aut.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej w Elblągu podczas rutynowego patrolu zatrzymali na gorącym uczynku 23-letniego Piotra S. próbującego ukraść Volkswagena Polo. Już następnego dnia policjanci z sekcji kryminalnej w trakcie wizji lokalnej z podejrzanym na terenie Kartuz znaleźli i odzyskali skradzionego 7 grudnia Volkswagena Jettę.
     - Samochód był przechowywany w garażu na terenie jednej z prywatnych posesji - mówi Jacek Starzyński, naczelnik sekcji dochodzeniowo - śledczej elbląskiej KMP.
     Policjanci ustalili, że Piotr S. współpracował z 3-osobową zorganizowaną grupą przestępczą, zajmującą się kradzieżami luksusowych samochodów zachodnich marek - osobowych i terenowych.
     - Piotr S. jest członkiem najprawdopodoniej czteroosobowej grupy przestępczej - tłumaczy Jacek Starzyński. - Trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych członków gangu. Wszyscy są mieszkańcami Gdańska.
     W trakcie przeszukiwania w mieszkaniu Piotra S. znaleziono kilkadziesiąt kluczy do pojazdów różnych marek, elektroniczne urządzenia do rozłączania alarmów samochodowych, przyrządy do wyłamywania stacyjek oraz zamków, łamaki, stacyjki wraz z kluczykami oraz wiele innych przedmiotów służących do kradzieży aut.
     Decyzją sądu Piotr S. został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące.
M, OP

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama