UWAGA!

Będzie odpowiadał z wolnej stopy

Elbląg, Będzie odpowiadał z wolnej stopy
(fot. arch. AD)

Nie schronisko dla nieletnich, a nadzór kuratora. Taki środek zapobiegawczy wobec 16-latka zatrzymanego w związku z "innymi czynnościami seksualnymi" dokonanymi wobec małoletnich dziewczynek zastosował elbląski sąd. Na wcześniejszą decyzję wpłynęło bowiem zażalenie. Chłopak w placówce w Chojnicach spędził blisko 5 miesięcy. Teraz będzie odpowiadał z wolnej stopy.

W listopadzie 2013 r. młody mężczyzna czaił się na małoletnie (w wieku 9-13 lat) w klatkach schodowych, a gdy weszły do środka, wykorzystując moment zaskoczenia, obejmował je i dotykał ich miejsc intymnych. Dziewczynkom udało się wyrwać i uciec. Rodzice zawiadomili policję i prokuraturę. Policjanci zatrzymali podejrzanego - 16-latka - na terenie miasta kilka dni później. Decyzją sądu rodzinnego i nieletnich został on umieszczony w schronisku w Chojnicach. Po to, by – jak napisano w uzasadnieniu - uniknąć zatarcia śladów. Początkowo miał tam spędzić trzy miesiące.
       - 14 lutego br. sąd postanowił o przedłużeniu pobytu w schronisku dla nieletnich do 15 maja. Na tę decyzję wpłynęło jednak zażalenie - mówiła nam w marcu sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.
       Miał je rozpatrzyć sąd drugiej instancji. Czekał jednak na akta, które zostały skierowane do Biura Rzecznika Praw Dziecka. Ten bowiem również zainteresował się sprawą. Dodatkowo toczyło się postępowanie dochodzeniowe, w którym zlecone zostało badanie 16-latka przez psychologa-seksuologa.
       - 14 kwietnia Sąd Okręgowy w Elblągu zmienił decyzję sądu pierwszej instancji i postanowił o zastosowaniu wobec 16-latka nadzoru kuratora - informuje sędzia Dorota Zientara. - Wpłynęła również opinia biegłego dotycząca preferencji seksualnych chłopaka. Teraz sąd zdecyduje o podjęciu dalszych czynności w tej sprawie.
       Jeżeli zarzuty się potwierdzą, 16-latkowi może grozić umieszczenie w zakładzie poprawczym. Póki co, będzie odpowiadał z wolnej stopy.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama