UWAGA!

Brawurowa jazda zakończona wypadkiem

 
Elbląg, Brawurowa jazda zakończona wypadkiem

19-letnia kobieta spowodowała wypadek i potrąciła dwie osoby stojące na poboczu. Powodem utraty panowania nad pojazdem mogła być brawurowa jazda. Policjanci badają okoliczności zdarzenia. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu. Za spowodowanie wypadku drogowego może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie drogowe miało miejsce wczoraj około 19.30 przy al. Jana Pawła II. Tam kierująca osobowym BMW 19-latka jadąc w kierunku al. Odrodzenia straciła panowanie nad swoim autem i potrąciła dwie młode kobiety stojące w zatoczce przy innym pojeździe. Obie kobiety zaraz po zdarzeniu zostały przewiezione do szpitala. To wszystko wynika z policyjnego raportu. Z relacji świadków na miejscu zdarzenia wynika, że 19-latka celowo wprowadzała swoje BMW w „kontrolowany” poślizg, który chwilę później okazał się już nie być kontrolowanym. Dziewczyna wyjeżdżając z tzw. „ślepego ronda” zaczęła tracić panowanie nad autem i zderzyła się bokiem z zaparkowanym pojazdem, pomiędzy autami znalazły się dwie młode kobiety.
       - W tym miejscu często zostają ukarani mandatami kierujących, którzy „driftują” lub próbują „driftować” – mówi jeden z policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – To jest droga publiczna a takie zachowanie nie jest bezpieczne zarówno dla kierującego, pasażerów jak i pieszych będących na zewnątrz auta. Kara za sytuację w której nikt nie zostanie poszkodowany to 500 złotych oraz 6 punktów karnych. Jak się okazuje czasem kończy się to wypadkiem.
      
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama