UWAGA!

Chcieli wyłudzić 5 tysięcy złotych

36-letni Mirosław M. i 35-letnia Danuta R. wybrali się do banku po pieniądze. Bynajmniej nie chodziło im jednak o uczciwą pożyczkę. Przedkładając fałszywe zaświadczenie o zarobkach próbowali wyłudzić 5 tysięcy złotych. Teraz oboje staną przed sądem.

Zdarzenie miało miejsce 22 lipca w jednej z placówek bankowych na terenie Elbląga. Po kredyt w wysokości 5 tysięcy złotych przyszedł 36-letni Mirosław M. oraz 35-letnia Danuta R.
       - Mężczyzna miał przy sobie dowód osobisty na nie swoje nazwisko oraz podrobione zaświadczenie o zarobkach – mówi sierż. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Gdy przedstawił w banku powyższe dokumenty pracownicy banku zorientowali się, że coś jest nie tak i wezwali policję.
       - Okazało się wtedy, że 36-latek posługuje się nie swoim dowodem osobistym, a zaświadczenie o zarobkach wystawione na nazwisko figurujące w dowodzie jest podrobione – dodaje sierżant Nowacki.
       36-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna przyznał się do próby wyłudzenia kredytu, natomiast jego towarzyszka do tego czynu się nie przyznaje. Policjanci zawnioskowali do prokuratury o zastosowanie wobec dwójki podejrzanych dozoru policyjnego. Teraz o ich winie rozstrzygnie sąd. Za oszustwo może im grozić kara do 8 lat więzienia.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama