UWAGA!

Co z takimi zrobić?

13-letni Marcin i 12-letni Karol - doskonale znani policjantom nieletni złodzieje włamali się wczoraj do pawilonu handlowego przy ulicy Pestalozziego w Elblągu. W ubiegłym tygodniu byli również zatrzymani przez policjantów, wówczas włamali się do sklepu mięsnego. Podczas przesłuchania przyznali się do innych kradzieży i włamań na terenie miasta.

Policjanci zatrzymali nieletnich dzisiaj przed godziną 9 przy ulicy Pocztowej w Elblągu. Mali złodzieje przyznali się policjantom, że minionej nocy włamali się do pawilonu handlowego przy ulicy Pestalozziego. Ukradli 230 zł w gotówce i wyrządzili straty w wysokości 1 770 zł - zniszczyli między innymi kasę fiskalną oraz wagę elektroniczną.
     - Podczas przesłuchania przyznali się do innych włamań. Okazało się, że na początku sierpnia przy ulicy Gwiezdnej weszli przez okno do sklepu warzywnego, skąd ukradli 100 zł - informuje Jakub Sawicki z Biura Prasowego KMP. - W nocy z 15 na 16 sierpnia, również przy ulicy Gwiezdnej wybili szybę wystawową i włamali się do księgarni. Ukradli zabawki i niewielką ilość gotówki. Kolejnej nocy wybili szybę w przyczepie campingowej przy ulicy 12 Lutego. Wówczas ukradli wkrętarkę elektryczną.
     Nieletnimi złodziejami zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Co z takimi zrobić? Roman Giertych miał na to odpowiedź, ale go wyśmiewano. A gdyby jego pomysły - np. specjalne ośrodki o zaostrzonym rygorze - zostałyt zrealizowane, nie trzeba by stawiać podobnych pytań. Ale cóż. .. Byli mądrzejsi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  TomaszArdes(2008-08-20)
 • Tomasz tak, powstały by specjalne, wewnętrznie indoktrynowane, jednostki bojówkowe.
 • Wywieść do Ukraińskiego więzienia, tam lubią małych chłopców.
 • Żadnych zajęć pozalekcyjnych w szkołach i 10 godzin religii tygodniowo I wbijać im do główek -nie kradnij-nie kradnij. Może posłuchają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  apostat(2008-08-20)
 • przede wszystkiem nie zostawiać ich pod opieką rodzicom, bo widocznie Ci są niewydolni wychowawczo i nie radzą sobie. a dzieci robią co chcą i śmieją się w twarz policji, bo co oni mogą im zrobić??? i tu jest problem, gdyż młodzi coś zrobią i uchodzi im to płazem, potem przychodzi im do głowy nowy szalony pomysł na zdobyce pieniędzy i nie mają żadnych skrupułów. Aż strach pomyśleć kiedy wpadną na pmysł, żeby ludzi napadać?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  A.....(2008-08-20)
 • właśnie co z takimi dziećmi zrobić skoro czują się bezkarnie sprawy są umażane a i tak dalej robią to co robili. dla mnie to jest śmieszne że tacy młodociani przestępcy bo inaczej nie można powiedziec są bezkarni i nie stosuje się wobec nich żadnych kar które były by skuteczne nie działa nawet na nich kurator dlaczego nie są zamknięci w ośrodkach za te swoje przestępstwa. teraz wszyscy co zostali pokrzywdzeni przez nich powinni złozyc wnioski o ponowne rozpatrzenie spraw. bo oni robia to już z premedytacją. ciekawe co na to sędziowie ?
 • oni już zaczynają napadać na ludzi narazie pokrzywdzonymi są nieletni ale co będzie dalej aż strach pomyslec
 • Czyzby wszystkie poprawczaki w kraju zostaly zamkniete. Tysiace ludzi w Polsce bierze co miesiac niemale pieniadze, by tego typu mlodzież nie byla pozostawiaona bezkarnie, ale jak widać te pieniadze sa marnotrawione.
 • Obowiązkowa praca na rzecz miasta nakazana przez sąd dla rodziców takich nieletnich i zapewniam że "wydolność wychowawcza" wzrośnie. To wyłącznie wina rodziców. Co robią dzieci po godzinie 22 na mieście??? Kary właśnie dla opiekunów i rodziców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Rodzic(2008-08-20)
 • Chipy pozakładać jak psom żeby szybko można go było znaleźć i na czole tatuaż UWAGA ZŁODZIEJ!!!
 • Przecież za czyny nieletnich odpowiadaja rodzice, wec w czym problem, tylko trzeba to egzekwować, a z tym juz nasze prokuratury i sady maja duzy problem.
 • A myślicie że oni mają normalnych rodziców, którzy się zajmują dziećmi albo stać ich na zapłacenie kary? Jakby moje dziecko raz tak zrobiło to by tak w. .. dol dostało że na d. by nie usiadło. Ale za uderzenie dziecka można dostać wyrok więc co robić!
Reklama