UWAGA!

Czy chce Pani płacić mniejsze rachunki?

Elbląg, Czy chce Pani płacić mniejsze rachunki?

Elbląska policja prowadzi czynności sprawdzające w dwóch sprawach związanych z podpisaniem umów z firmami pośredniczącymi w usługach telekomunikacyjnych i energetycznych. Osoby, które je podpisały po pewnym czasie zorientowały się, że umowy nie są dla nich korzystne tak, jak było to na początku przedstawiane. Sprawa trafiła więc na policję.

Scenariusz zwykle jest bardzo podobny: najpierw dzwoni osoba i przedstawia warunki, podając się np. za przedstawiciela znanej firmy telekomunikacyjnej lub energetycznej. Za kilka dni przyjeżdża kurier i przywozi do podpisania odpowiednie umowy. Osoba często myśli, że umowa, którą zawiera jest tylko aneksem do już wcześniej posiadanej. Później jednak okazuje się, ze podpisuje zupełnie nowa umowę z inna firma niż dotychczasowy operator. Skutkuje to często dodatkowymi opłatami. Firmy te działają legalnie. Co ważne jednak osoba, która podpisała umowę ma 10 dni na jej wypowiedzenie. I jeżeli pojawia się takie wątpliwości warto z tego prawa skorzystać.
       - Jeżeli sytuacja dotyczy osoby starszej policja zawsze radzi by osoba taka skonsultowała się jeszcze przed podpisaniem czegokolwiek z kimś z rodziny lub inną zaufaną osobą – radzi asp. szt. Jerzy Mironiuk z Wydziału Zwalczania Przestępstw Gospodarczych KMP w Elblągu. – Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych kłopotów. Nie zawsze bowiem to co obiecuje nam ktoś w rozmowie telefonicznej pokrywa się z tym co jest w spisanej później umowie.
      
asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • w tym syfiastym panstwie na kazdym kroku chca cie okrasc, jak ja sie ciesze ze wyjechalem 10 lat temu
 • uuu to takich osób jest więcej w naszym miescie niż dwie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szimurina(2014-04-26)
 • w tym kraju dzieje się dużo dziwnych rzeczy, ja wycofałam się trzykrotnie z umowy z jedną z firm legalnie działających w Polsce(nie z bankiem) i przez rok wzywali mnie do płacenia po otrzymaniu trzykrotnej rezygnacji na piśmie, to tylko u nas jest możliwe-okradanie i wyłudzanie wręcz pieniędzy od ludzi-zero etyki i wstydu na szczęście mało kiedy jestem w kraju i nie żal, przykro patrzeć jak POLAK POLAKOWI życie " umila" -ja dziękuję bardzo, pozdrawiam
 • Jeżeli wyjechałeś 10 lat temu, to po co się tu udzielasz?Robiom wielkie kariery za granicom, zarabiajom kokosy i wpatrujom sie w portel, rzeby tylko błysnonć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  jurektulipan(2014-04-27)
 • ja też cieszę się że wyjechałeś
Reklama