UWAGA!

Dawała "prezenty" i okradała staruszki

 
Elbląg, Dawała "prezenty" i okradała staruszki

Policjanci poszukują kobiety, która 2 maja odwiedziła mieszkania dwóch starszych osób i podając się za członka rodziny, okradła je.

Do mieszkania 89-letniej staruszki przyszła nieznana kobieta, która podała się za jej dalszą krewną. Po krótkiej chwili 89-latka była już przekonana, że rozmawia ze swoją kuzynką. Od kobiety dostała nawet w „prezencie” bransoletkę z okazji zbliżających się 90. urodzin oraz 75 euro. Gdy uwaga staruszki została odwrócona, odwiedzająca ukradła z jej mieszkania 8 tys. złotych i… wyszła.
       Druga sytuacja była bardzo podobna. W tym przypadku ofiarą oszustki padła 85-latka. Tu też prezentem była bransoletka i mniejsza kwota, bo tylko 10 euro. Kobieta „pożyczyła” natomiast od staruszki pierścionki, które ta miała na palcach, pod pozorem dorobienia u jubilera takich samych dla siebie. Jak nietrudno się domyślić wyszła z nimi z mieszkania i już nie wróciła.
       Policjanci przestrzegają osoby przed takimi sytuacjami. Informujemy o tym przede wszystkim po to, by ostrzec osoby starsze oraz uczulić tych, którzy opiekują się takimi osobami. W razie zaistnienia podobnej sytuacji nie wpuszczajmy obcych do mieszkania. Warto także zadzwonić na numer alarmowy 997 i poinformować o zaistniałej sytuacji oficera dyżurnego.
      
asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama