UWAGA!

Do kogo należy rower?

 Elbląg, Do kogo należy rower?
fot. nadesłana

Kryminalni z Elbląga zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który kradł rowery na terenie miasta. Policjanci udowodnili mu 19 kradzieży. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany elblążanin kradł rowery z prywatnych posesji, sprzed klatek schodowych i z piwnic. Część ze skradzionych jednośladów policjanci odzyskali i trafiły one do właścicieli. Jeden z rowerów jest do odebrania w komendzie. Właściciela prosimy o kontakt.

20-letni elblążanin, który został zatrzymany na terenie miasta, usłyszał zarzuty kradzieży rowerów. Policjanci udowodnili mu 19 czynów i kradzież kilkunastu rowerów z terenu miasta. Kradł z terenu posesji, sprzed klatek schodowych i z piwnic. Skradzione jednoślady sprzedawał w lombardach. W jednym przypadku sfałszował nawet umowę kupna-sprzedaży roweru. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia i ustalają pokrzywdzonych. Mężczyzna był wcześniej karany za kradzieże. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
       Jeden z odzyskanych przez policjantów rowerów nie trafił jeszcze do pokrzywdzonego. Sprawca nie pamięta skąd go dokładnie ukradł. Policjanci proszą właściciela o kontakt pod numerami tel. 55 230 16 20, 55 230 16 37.
       Przypominamy, że zakup kradzionego sprzętu to paserstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Kradzież zagrożona jest również karą 5 lat więzienia.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • 1.Czy jak ktoś kupi taki kradziony rower z lombardu jest paserem? 2.czy właściciel lombardu, który przyjął ten rower, a następnie sprzedał też jest paserem?
 • Do kolegi wyżej. .. .To Ty od dzisiaj dowiedziałeś się, że żyjesz w kraju niedorzeczności i absurdów? W tym zakresie to lepsza od Polski jest chyba jedynie Korea Północna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  StefanK(2017-12-14)
 • Lombardy chronią złodzieji zakrywając się ustawą o ochronie danych osobowych. Przekonałem się o tym, chcąc odzyskać skradzione mienie bez wzywania policji.
 • Lepiej porządnie zabezpieczać swoje rowery. Polecam taki mix który sam stosuję : Axa Defender + U-lock. Z takimi zabezpieczeniami złodziej bez fachowego sprzętu i dłuższej roboty się nie obejdzie. Te cienkie linki za 15 zł można o kant du. .. .rozbić. 2 sekundy ze zwykłym przecinakiem i linki nie ma.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblazanin(2017-12-15)
Reklama