UWAGA!

Dolary i ruble z papierosami

Rosyjscy celnicy na przejściach granicznych najczęściej zatrzymują swoich obywateli, którzy usiłują wywieźć z kraju rożne towary, nie zgłaszając ich oczywiście do celnej odprawy. Częstym przedmiotem kontrabandy granicznej jest bursztyn, ale zdarzają się i duże kwoty w gotówce.

Na terenie obwodu kaliningradzkiego istnieją jedne z najbogatszych na świecie złoża tego kruszcu. Do handlarzy bursztyn trafia bezpośrednio z kopalni odkrywkowej. Potem specjaliści od przemytu próbują wwieźć go do Polski, a nawet na teren Niemiec, gdzie można osiągnąć o wiele lepsze ceny.
     Oprócz alkoholu i papierosów zdarzają się też przypadki przewożenia przez granice obcej waluty. Złapani podróżni tłumaczą się, że w roztargnieniu zapomnieli wpisać przewożonych przez siebie kwot w deklaracji. Jednakże trudno się tłumaczyć stresem, jeżeli celnik znajdzie pieniądze w wymyślnej skrytce.
     Podczas rutynowej kontroli czujność rosyjskich celników na drogowym przejściu granicznym Bagrationowsk - Bezledy wzbudziło zachowanie polskiego obywatela powracającego do kraju. Po przeszukaniu jego bagażu, celnicy nie bez zdziwienia stwierdzili, że ukrył on pokaźne sumy dolarów i rosyjskich rubli. Pieniądze przewoził, bez zgłoszenia do odprawy, ukryte w pudełkach po papierosach. W sumie celnicy zatrzymali 7 800 dolarów amerykańskich oraz 246 tys. rubli (jest to równowartość prawie 8200 USD).
     Trwa postępowanie wyjaśniające. Polak, który przy wyjeździe z Rosji nie zgłosił przewożonych pieniędzy będzie odpowiadał za naruszenie rosyjskiego prawa celnego.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama