UWAGA!

Doprowadzą posłankę?

Elbląski Sąd Rejonowy postanowił ponownie zwrócić się do Sejmu o wyrażenie zgody na zatrzymanie i doprowadzenie na kolejną rozprawę posłanki Danuty Hojarskiej. Posłanka jest oskarżona o przywłaszczenie maszyn rolniczych kupionych za pieniądze z kredytu bankowego. Wartość tej pożyczki wyniosła 200 tysięcy zł.

Na zaplanowaną dzisiaj rozprawę posłanka Samoobrony nie przyszła. Przysłała pismo, w którym poinformowała, że została wezwana do prokuratury warszawskiej, by złożyć zeznania, dotyczące wysypywania zboża na bocznicy kolejowej.
     To usprawiedliwienie nie przekonało ani prokuratora, ani sądu, tym bardziej, że wraz z pismem posłanka nie przysłała jakiegokolwiek dokumentu potwierdzającego składanie zeznań w prokuraturze.
     - W ocenie sądu oskarżona celowo wykonuje jakieś zabiegi tylko po to, by uniemożliwić rozpoczęcie tego procesu - stwierdził sędzia prowadzący sprawę.
     Na dzisiejszej rozprawie ostatecznie zamknięto udział oskarżonego Ryszarda Hojarskiego, który miał odpowiadać przed sądem za przywłaszczenie maszyn wraz ze swoją żoną. Zgodnie z wymaganą procedurą, na podstawie aktu zgonu sąd uchylił jego tymczasowe aresztowanie i odwołał poszukiwania go listem gończym.
     Kolejną rozprawę zaplanowano na 30 września.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama