UWAGA!

Fałszywe „pięćdziesiątki” ukryte w termosie

Elbląg, Policjanci zabezpieczyli w sumie 8 fałszywych 50-złotówek
Policjanci zabezpieczyli w sumie 8 fałszywych 50-złotówek

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn pod zarzutem wprowadzania do obiegu fałszywych banknotów. Sprawa wyszła na jaw, gdy pracownik salonu prasowego w Gronowie Elbląskim zauważył, że jeden z klientów zapłacił mu „lewą” 50-złotówką.

Około godziny o 18 pracownik pawilonu prasowego w Gronowie Elbląskim zgłosił policjantom, że zauważył podejrzany banknot o nominale 50 zł, który okazał się fałszywy. Zaszło podejrzenie, że ktoś na terenie miejscowości próbuje wprowadzić do obiegu „lewe” pieniądze. Praca operacyjna doprowadziła do pierwszego podejrzanego. Okazał się nim 23-letni Andrzej G., zatrzymywany wcześniej za kradzież.
     - Mężczyzna został zatrzymany na ulicy – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Przyznał się, że płacił fałszywym banknotem. W momencie, kiedy policjanci ustalali kolejne fakty, do posterunku zgłosili się kolejno: właściciel jednego ze sklepów w Gronowie, dyrektor banku oraz mieszkanka miejscowości. Wszyscy mieli fałszywe pieniądze o identycznym numerze seryjnym. Praca operacyjna doprowadziła do zatrzymania kolejnych osób. W ręce policji wpadł 32-letni Piotr P.
     - Na jego posesji policjanci zabezpieczyli cztery banknoty, które przechowywał w termosie schowanym w oborze – mówi Sawicki. - One również były fałszywe. Kolejny mężczyzna zatrzymany do sprawy to 35-letni Sławomir P. (zatrzymywany wcześniej za przestępstwa narkotykowe).
     Z uwagi na to, że jest to śledztwo, czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Elblągu.
     W tej sprawie został już przesłuchany Andrzej G. Mężczyzna przyznał się do wprowadzania fałszywych banknotów do obiegu. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Dwaj pozostali mężczyźni zostaną przesłuchani przez prokuratora.
     - W sumie policjanci zabezpieczyli 8 banknotów o nominale 50 złotych – dodaje Jakub Sawicki. - Niewykluczone są kolejne zatrzymania.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama