UWAGA!

Geodeta - pirat

Prawie 20 tysięcy zł warte było nielegalne oprogramowanie, które policjanci znaleźli w jednej z elbląskich firm geodezyjnych. Programy, na które właściciel zakładu nie posiadał licencji, zainstalowane były na jednym z komputerów.

Tego typu kontrole policjanci przeprowadzają wyrywkowo z pracownikami gdańskiej firmy zajmującej się ochroną praw autorskich. Przypomnijmy, że rekord padł w grudniu ubiegłego roku. Tylko w jednej skontrolowanej firmie nielegalne oprogramowanie znaleziono aż na 13 stanowiskach komputerowych. Wartość zatrzymanych wtedy programów przekroczyła 200 tysięcy zł. Osobie która odpowiada za instalowanie pirackich programów, grozi kara pięciu lat więzienia.
OP

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Szanowna Policjo! Proponuje zajrzec do spolki Hanyangzas przy ul. Warszawskiej 72. Gwarantuje udane lowy antypirackie. Zwlaszcza w dziale narzedziowni i ksiegowosci!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bylyZAS'owszczik(2003-09-03)
 • a gdyby była mniejsza pazerność programistów i całej otoczki dielerów i koszty progrmów legalnych były tańsze to nie warto było by instalować piratów. sądzę że to jest najlepsze rozwiązanie piractwa.
 • No coż, po prostu pech. Każdego to mogło spotkac i każdy byłby utopiony czy to w firmie czy w domu. A tak nawiasem to czy kontrolerzy maja w 100% legalne oprogramowanie w swoich kompach.?
 • Sądzę, że nie przecież Microsoft Office kosztuje ponad 2000 zł.
Reklama