UWAGA!

Goście, goście

W czasie kolejnej kontroli na elbląskim targowisku Straż Graniczna, wspólnie z policją, zatrzymała dwóch Ukraińców, którzy nielegalnie przebywając w Polsce handlowali ubraniami.

Przed zwolnieniem cudzoziemcy otrzymali nakazy opuszczenia naszego kraju. W czasie podobnej kontroli w Braniewie, patrol Straży Granicznej i celników zatrzymał cztery Rosjanki, które sprzedawały papierosy. Znaleziono u nich prawie 250 paczek bez polskich znaków akcyzy. Kobiety także otrzymały decyzje zobowiązujące do opuszczenia Polski. Inny Rosjanin - Andrey E. będzie musiał zostawić w naszym kraju ciężarowe Renault – chłodnię. W czasie kontroli okazało się bowiem, że numery ewidencyjne pojazdu różnią się od tych w dowodzie rejestracyjnym. W związku z uzasadnionym – jak zapewnia rzecznik warmińsko – mazurskiej SG, ppłk Franciszek Japoński - podejrzeniem, że samochód pochodzi z przestępstwa, pojazd zatrzymano. Jego wartość to około 23 tysięcy złotych. Dalsze czynności w tej sprawie poprowadzi braniewska policja.
     Na brak szczęścia może również narzekać mieszkaniec Braniewa Miłosław R. W należącym do niego Mercedesie pogranicznicy znaleźli prawie 1900 paczek papierosów wartych prawie 7,5 tysiąca złotych. Mężczyzna został zatrzymany na drodze dojazdowej do przejścia granicznego w Gronowie. Papierosy miał ukryte w przerobionym zbiorniku paliwa oraz pod deską rozdzielczą i w tylnych zderzakach.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • dziwne stwierdzenie "brak szczescia"...ale tu lubią to dziennikarze
 • niech sie jeszcze wezma za te babcie, ktore chodza po rynku i tylko slychac "papieroski, wodeczka, spirytus" niedlugo 90-cio letnia babcia bedzie chandlowala granatami uranem i jeszcze nie wiadomo czym a policja i straz miejska tylko chodzi po tym rynku i chyba ma w tym interesie swoje udzialy
 • Kuki - handlowała,handlowała,handlowała,handlowała, handlowałahandlowałahandlowałahandlowała handlowałahandlowałahandlowałahandlowała handlowałahandlowała,handlowała. Pisz bezbłędnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Bralczyk fan.(2003-12-16)
 • A jakis Rosjanin ma zezwolenie na handel w Polsce........papierosami i wódą??????????
 • Dajcie dorobic babci do emerytury :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Niskorentowiec(2003-12-20)
 • miedzy legalnym a nielegalnym tak na prawde nie ma granicy
Reklama