UWAGA!

Grafficiarz stanie przed sądem

Elbląg, Niektóre ścienne malowidła to niemal artystyczne dzieła
Niektóre ścienne malowidła to niemal artystyczne dzieła (fot. Anna Dembińska)

Policjanci kryminalni z Elbląga zatrzymali 16-letniego Mateusza M., podejrzanego o malowanie sprayem oraz markerami po elewacjach budynków. Swoją twórczość uskuteczniał m.in. na murach jednego z elbląskich gimnazjów. Teraz 16-latek odpowie za swoje czyny przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Kryminalni zatrzymali 16-letniego Mateusza wczoraj (13 stycznia). Młody chłopak przyznał się do wykonania kilku bądź nawet kilkunastu napisów na murach budynków na terenie miasta.
       - Policjanci ustalili, że to właśnie 16-latek odpowiedzialny jest za umieszczenie napisów „REK" oraz „EWK" na drzwiach oraz ścianach jednego z elbląskich gimnazjów – informuje sierż. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Co więcej, chłopak przyznał się również, że wykonał kilka bądź nawet kilkanaście podobnych sygnatur na elewacjach innych budynków. Nie pamiętał dokładnie jaka to była liczba, co sugeruje, że może być większa. Ostatnim swoim czynem dokonał szkód na kwotę ponad 600 złotych.
       - Nie jest to jednak jedyne przewinienie 16-latka – przyznaje sierżant Nowacki. - Niedawno policjanci przekazali do sądu rodzinnego i nieletnich materiał dowodowy dotyczący 13 innych czynów o podobnym charakterze, których dopuścił się 16-letni Mateusz. Mowa tu o wykonywanych sprayem bądź markerem napisach. Teraz czeka go odpowiedzialność przed sądem za dawne, jak i obecne przewinienia.
      
oprac. A na podst. info. KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama