UWAGA!

Grozili, bili, podpalali włosy

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i młodą kobietę, którzy dokonywali rozbojów i pobić na terenie Elbląga. Szczególną brutalnością wykazywała się 27-letnia Justyna Ch. Jednej ze swoich ofiar rozbiła butelkę na głowie, podpalała jej włosy zapalniczką oraz kopała.

Mechanizm działania grupy, w skład której wchodzili: 39-letni Zdzisław P., 47-letni Marek W. oraz 27-letnia Justyna Ch., polegał na zastraszaniu niewinnych ludzi. Groźbami i biciem doprowadzali swoje ofiary do bezbronności.
     - Dla przykładu, w lipcu ubiegłego roku w jednym z mieszkań przy ulicy Jaśminowej grozili kobiecie obcięciem palca ręki - mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego elbląskiej policji. - Wtedy ukradli magnetofon, maszynę do szycia, telefon komórkowy i inne wartościowe przedmioty. Do tego samego mieszkania przychodzili wielokrotnie. W styczniu bieżącego roku tę samą kobietę dotkliwie pobili.
     Zdarzenia, które miały miejsce z ich udziałem, można porównać do scen z filmu „Dług”. Zarzutów na swoim koncie mają wiele. Młoda kobieta, która brała udział w przestępstwach, wykazywała się niezwykłą brutalnością.
     - Na początku lutego tego roku rozbiła butelkę od piwa na głowie 30-letniej elblążanki, podpalała jej włosy zapalniczką oraz kopała - mówi Jakub Sawicki. - Kobieta w poważnym stanie trafiła do szpitala.
     Policjanci wpadli na trop przestępców dzięki żmudnej pracy operacyjnej. 39-letni Zdzisław P., 47-letni Marek W. byli wcześniej karani za rozboje i przestępstwa przeciwko mieniu. 27-letnia Justyna Ch. do tej pory miała czystą kartotekę. Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Elblągu zastosował wobec zatrzymanych trzymiesięczny areszt tymczasowy. Grozi im kara do 12 lat więzienia.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama