UWAGA!

Handlarze narkotyków z zarzutami

 Elbląg, Śledczy ustalili, że podejrzani wprowadzili na rynek 10 kg marihuany i 6 kg amfetaminy
Śledczy ustalili, że podejrzani wprowadzili na rynek 10 kg marihuany i 6 kg amfetaminy (fot. KWP Olsztyn)

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, rozpracowując siatkę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków w północno – zachodniej części województwa warmińsko - mazurskiego, przez cały ubiegły rok zatrzymali 21 podejrzanych, którzy usłyszeli 59 zarzutów. Z ustaleń śledczych wynika, że wprowadzili oni do obiegu 10 kg marihuany i 6 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości blisko pół miliona złotych. Jak zapowiadają funkcjonariusze, sprawa ma charakter rozwojowy.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego od początku ubr. rozpracowywali grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Środki odurzające miały być rozprowadzane na terenie powiatów braniewskiego i elbląskiego.
       Pierwsza realizacja miała miejsce w styczniu ubr. Wówczas na krajowej „siódemce” funkcjonariusze CBŚ zatrzymali dwóch mężczyzn przewożących 1 kg amfetaminy. Przez kolejne miesiące policjanci wykonując szereg czynności ustalali i zatrzymywali kolejnych członków siatki przestępczej działającej na północnym – zachodzie naszego województwa. W sumie przez cały ubiegły rok zatrzymali oni łącznie 21 podejrzanych, którzy usłyszeli 59 zarzutów, głównie wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy wprowadzili na rynek 10 kg marihuany i 6 kg amfetaminy o łącznej czarnorynkowej wartości blisko 500.000 złotych.
       Jedna z ostatnich realizacji w tej sprawie miała miejsce w połowie listopada ubr. W jednym z mieszkań w Braniewie policjanci zatrzymali 29-latka, który posiadał ponad 1,2 kg amfetaminy. Funkcjonariusze doskonale wiedzieli, że mężczyzna nie działał sam. Już następnego dnia na jednej z braniewskich ulic zatrzymali dwie kolejne osoby mające związek z tą sprawą. Oprócz narkotyków funkcjonariusze zabezpieczyli kilka tysięcy złotych oraz telefony komórkowe. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie zarzutów wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Dwóch z mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych.
       Policjanci z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej i Narkotykowej CBŚ pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn – Południe nadal pracują nad tą sprawą. Do wyjaśnienia pozostało jeszcze kilka wątków.
      
KWP w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama