UWAGA!

Jak nie zaczynać wejścia w dorosłe życie?

 Elbląg, Jak nie zaczynać wejścia w dorosłe życie?
fot. policja

19-latek odpowie przed sądem za kradzież rozbójniczą. Młody mężczyzna ukradł w jednym ze sklepów na elbląskiej starówce dwie butelki wina. Chwilę później doszło do szarpaniny pomiędzy nim a pracownikami sklepu. Gdy na miejsce przyjechał patrol policji, mężczyzna został zatrzymany.

Cała sytuacja rozegrała się w piątek (22 czerwca) około godz. 22.30. Do sklepu spożywczego wszedł 19-letni mężczyzna, zdjął z półki dwie butelki wina o wartości niecałych 50 zł i próbował z nimi wyjść na zewnątrz. Zareagowała obsługa sklepu. Doszło do szarpaniny, bo 19-latek chciał utrzymać w posiadaniu zabrane butelki z winem. Sam był też pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został przytrzymany do czasu przyjazdu patrolu policji. Funkcjonariusze zatrzymali 19-latka i przewieźli go do aresztu. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej - bo tak kodeks karny kwalifikuje taki czyn. Mężczyzna przyznał, że zrobił to przez głupotę. Nie był wcześniej notowany. Prokurator zastosował wobec 19-latka dozór policji. Za kradzież rozbójniczą może grozić kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a jak zaczynać ? Wy policyjni bandyci pod przykrywką prawa oprawcy młodzieży ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  7
  off,police(2018-06-25)
 • No co? 19 lat i już przestępstwo będzie miał w papierach na zawsze.
 • Też mam wielkie pretensje do funkcjonowania policji, ale jestem zawsze za tym, że jak w/w przypadku reakcja policji była stosowna do zaistniałej sytuacji i nie można za to nazywać ich bandytami, bo wykonują pracę do której zostali powołani. Nie ukrywam, że sam trafiłem na policjanta mogę z całą stanowczością powiedzieć " bandytę", który zdecydowanie przekroczył swoje uprawnienia, ale nie jest to powód, abym miał ich krytykować za to, że łapią złodziei czy przestępców.
 • Niestety wśród uczciwych policjantów są bandziory policyjne i czują się bezkarnie. Wiedzą że nikt im nic nie udowodni a po za tym kolega nie sprzeda bandziora. Zastraszą, zmataczą, wymuszą, sfałszują. To ich metody i nikt z tym nie chce zrobić porządku. Przełożeni odwracają głowy bo boją się konsekwencji i utraty stołka. Afery są ukrywane na wszelkie sposoby, jedynie sporadycznie coś wyjdzie. Sprawa Stachowiaka też nie wyszła by nigdy ale ktoś wziął za materiał kase. To bardzo uczciwie zarobione pieniądze. Politycy powinni opracować specjalny program promujący wykrywanie takich afer. Uczciwy policjant jak coś wykryje w swojej pracy traktowany jest jak czarna owca. Panicznie boją się kamer. Zagłosuję na tego kto zrobi prawdziwy porządek w tej do szpiku zdegenerowanej formacji.
 • @Wyborca. - W pełni zgadzam się z Tobą! Tak niestety jest rzeczywiście i miejmy nadzieję, że kiedyś coś się w temacie zmieni.
 • @Wyborca. - Napewno kamerki u policjantów nieco powstrzyma ich chore temperamenty.
Reklama