UWAGA!

Kaptury im nie pomogły

Elbląg, Kaptury im nie pomogły
(fot. Anna Dembińska)

Kaptur zasłaniający twarz nie jest gwarancją anonimowości. Przekonali się o tym kolejni młodzi mężczyźni, którzy próbowali ukraść samochód. Pomimo ucieczki z miejsca przestępstwa zostali ustaleni i poniosą odpowiedzialność przed sądem. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

20 – letni Krzysztof K., 21 - letni Daniel S. i 21 - letni Sebastian K. w piątkowy (7 stycznia) wieczór próbowali ukraść „malucha” zaparkowanego przy ulicy Fromborskiej w Braniewie.
       - Mężczyźni wybili trójkątną szybkę w samochodzie i dwóch z nich weszło do środka samochodu – informuje Anna Kos z KPP w Braniewie. - Trzeci stał na „czujce”. Ale równie czujny był właściciel samochodu, który na widok mężczyzn w kapturach kręcących się w pobliżu jego auta, wyszedł na zewnątrz. Jego obecność wystraszyła sprawców. Gdy poszkodowany zadzwonił po policyjny patrol, niedoszli złodzieje uciekli. Pomimo przeszukania pobliskich uliczek sprawcy, których mężczyzna nie potrafił opisać, zniknęli.
       Funkcjonariusze rozpoczęli czynności zmierzające do ustalenia sprawców. Już po kilku dniach wiedzieli, kto próbował ukraść fiata. 20 – letni Krzysztof K., 21 - letni Daniel S. i 21 - letni Sebastian K. są już znani braniewskim policjantom. Wczoraj (12 stycznia) dwaj z nich usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodu. Młodzi mężczyźni przyznali się do winy. Trzeci sprawca usłyszy zarzut już wkrótce. Całej trójce grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
       Jeszcze przed skierowaniem sprawy do sądu Krzysztof, Daniel i Sebastian przeprosili poszkodowanego i zwrócili mu koszt wstawienia szyby do auta.
      
oprac. A na podst. info KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama