UWAGA!

Kijem i gazem

Wymuszenia pieniędzy, rozboje i kradzieże ma na swoim koncie zorganizowana grupa przestępcza, której proces rozpoczął się dziś w Sądzie Okręgowym w Elblągu.

Proces odbywa się przy zachowaniu specjalnych środków ostrożności. Przed drzwiami sali sądowej stała dzisiaj bramka do wykrywania niebezpiecznych przedmiotów, był wykrywacz metali, policyjny pies i antyterroryści.
     Na ławie oskarżonych zasiada ośmiu mężczyzn w wieku od 32 do 49 lat. Działali w latach 1997-1998 w okolicach Ostródy, Elbląga i Łodzi.
     - Czynów, które rozpoznaje elbląski sąd, dokonali przy użyciu broni gazowej i kija bejsbolowego. Ofiary typowano głównie spośród znajomych sprawców. Następnie opracowywany był najbardziej dogodny do zrealizowania plan, czyli miejsce gdzieś na uboczu albo czas, w którym ofiara była sama w domu - mówi przedstawicielka Prokuratury Okręgowej w Łodzi.
     Grupa ma na swoim koncie ponad dwadzieścia przestępstw. Akt oskarżenia dotyczący czynów mniejszego kalibru trafił do sądu rejonowego w Ostródzie.
     Śledztwo w sprawie kolejnego, tzw. sieradzkiego, wątku działalności grupy - trwa. Akt oskarżenia ma być gotowy jesienią.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • uważajcie ludzie nawet w biały dzień na dolince!!! dwóch małolatów napada na ludzi i chca forsy. przydałyby sie tam patrole bo strach o 17-tej w niedziele nawet tam chodzic.
  • nie rozsmieszaj mnie , widocznie jestes ciotka jak cie 2 malolaty napadaja , na dolince rzadzi moja dzielnia i nikt tam nie podskoczy bo na cmentarz bliziutko
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    nowowladka(2006-06-27)
Reklama