UWAGA!

Kolejne cztery osoby straciły prawo jazdy

 Elbląg, Kolejne cztery osoby straciły prawo jazdy
fot. policja

Wczoraj (22 sierpnia) na terenie miasta policjanci z ruchu drogowego zatrzymali czterech kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o 50 km/h. Niechlubną rekordzistką okazała się młoda kobieta, kierująca sportowym mercedesem. Pędziła ulicami miasta z prędkością 128 km/h.

Policjanci zapowiadają, że dla piratów drogowych nie będzie litości. Utrata prawa jazdy i surowe kary czekają tych, którzy lekceważą bezpieczeństwo innych. Aż cztery przypadki przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym odnotowali wczoraj policjanci z elbląskiej drogówki. Trzy z nich były w miejscowości Żurawiec (gm. Markusy). Tam patrol motocyklowy z ruchu drogowego kontrolował prędkość kierowców. W terenie zabudowanym mieli 115, 108 i 104 km/h. Jednak niechlubną rekordzistką okazała się młoda elblążanka, która jechała sortowym mercedesem. Została zatrzymana na ulicy Browarnej w Elblągu. Miała 128 km/h. Tym samym przekroczyła dopuszczalną prędkość o 78 km/h. Odmówiła przyjęcia mandatu, więc policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie. Wszyscy kierowcy stracili uprawnienia na trzy miesiące.
       Po raz kolejny przypominamy, że przekraczanie dozwolonej prędkości, to jedna z najczęstszych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych.
       Wykroczenia w ruchu drogowym można także zgłaszać poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wszystkie Państwa zgłoszenia policjanci będą skrupulatnie sprawdzać.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama