UWAGA!

Lewe procenty

Kolejną nielegalną rozlewnię alkoholu zlikwidowali we współpracy ze Strażą Graniczną i Urzędem Kontroli Skarbowej elbląscy policjanci. Zatrzymano trzy osoby.

Na trop rozlewni wpadli policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą. W środę ok. godz. 17 zatrzymano trzech 22-letnich mieszkańców Elbląga. Mirosław K., Adrian S. oraz Rafał M. przebywają w policyjnej izbie zatrzymań.
     - W samochodzie marki Polonez zabezpieczyliśmy 66 butelek wódki bez polskich znaków akcyzy skarbowej - mówi Alina Zając, rzecznik elbląskiej Komendy Miejskiej Policji. - Przeszukaliśmy także mieszkanie jednego z zatrzymanych. Również tam odkryliśmy alkohol oraz przedmioty do jego rozrabiania.
     W mieszkaniu znajdowało się 40 litrów już rozrobionego alkoholu oraz 8,5 litra spirytusu w trzech plastikowych pojemnikach. Dodatkowo zabezpieczono ponad pięć tys. samoprzylepnych etykiet wódek różnych marek, 372 kapsle, puste butelki oraz kanistry i lejki. Według mjr Stanisława Jarońskiego, rzecznika prasowego Straży Granicznej, wartość przechwyconego alkoholu wynosi ok. cztery tys. zł.
     Jest to już czwarta nielegalna rozlewnia alkoholu zlikwidowana przez elbląską policję w ostatnim czasie.
OP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Czy ja jestem nienormalny? Szanowna Pani Alino Zając, czy obywatel Polski w Polsce może w samochodzie mieć 66 butelek wódki? W moim mieszkaniu jest alkohol oraz przedmioty do jego rozrabiania (szeiker), czy to przestępstwo? Mam w mieszkaniu 40 litrów już rozrobionego alkoholu a bywało, że miałem więcej! Czasami miałem także skrzynkę spirytusu, 20 but po 0,5l. Mój kolega „filatelista” posiada ponad pięć tys. samoprzylepnych etykiet alkoholi różnych marek. 372 kapsli nie posiadam, ale mam ładną kolekcję korków od wybornych win. Małżonka moja za chlubę poczytuje sobie parapetową kolekcję pustych butelek. W garażu mam puste butelki oraz kanistry i lejki. Oceniam, że wartość alkoholu jaki posiadam to ok. 4 tys. PLN. Zdarza się, że coś rozleję! Czy mogę spodziewać się REWIZJI, ARESZTOWANIA, OSADZENIA W WIĘZIENIU? Czy elbląska policja mnie zlikwiduje? Szanowna Pani Alino Zając czy ten artykuł, ośmieszający funkcjonariuszy, został prawidłowo zredagowany?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2002-01-24)
 • Panie Opaczewski (autorze art. zamieszczonego obok) niech Pan nie siada więcej do klawiatury. Przynosi pan wstyd dziennikarzom. Uwłacza Pan godności funkcjonariuszom. Panie W.Gęsicki, wnoszę o odebranie dostępu do portElu ww obywatelowi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2002-01-25)
 • Drzazga, ty nic nie kumasz. Chodziło o alkohol bez polskich znaków akcyzy skarbowej.
 • Za manie alkoholu bez akcyzy areszt? "Mleko" jak będziesz "piwo" to zrozumiesz, że za niemanie znaku akcyzy (banderoli) włos Ci z głowy nie spadnie! Pani Alina wielokrotnie rozmawiała z autorem tego art. i jest jej wstyd, że mamy takich dziennikarzy! To nie pierwszy raz kiedy owy dezinformuje czytelników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2002-01-25)
 • Drzazga, pasja z jaka sie wypowiedasz, plus gleboka znajomosc tematu pokazuje, ze jest on bardzo bliski twemu sercu. Ciekawe dlaczego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawski(2002-01-26)
 • Plujemy na wszystkich i wszystko! Ratownicy medyczni, posłowie, dziennikarze i policjanci pracują źle! CZASAMI !!! W 99 przypadkach na 100 pracują zasadnie. Informując nie możemy dezinformować! Wielokrotnie Rzecznik Prasowy MKP w E-gu prostował autora ww. tekstu. Dla niego to to samo - włożyć i wsadzić - trzeba go wysadzić!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2002-01-28)
 • Przyganial kociol saganowi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czajnik(2002-01-29)
 • "Policjanci z sekcji do walki z przestępstwami gospodarczymi zlikwidowali kolejną nielegalną rozlewnię alkoholu na terenie naszego miasta. W zatrzymanym do kontroli samochodzie marki Polonez zabezpieczono 16 butelek wódki JELZIN oraz 50 butelek wódki POLONAISE. Butelki z alkoholem nie posiadały polskich znaków skarbowych. Ujawniony alkohol posiadał cechy wyrobów podrobionych. Zatrzymano trzech mężczyzn Mirosława K. lat 22, Adriana S. lat 22 oraz Rafała M. lat 22. Podczas przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych zabezpieczono sprzęt służący do mieszania i rozlewania alkoholu tj plastikowy kanister z miarką, lejek. Zabezpieczono również 50 litrów różnego rodzaju alkoholu, 372 sztuki zakrętek na butelki oraz 5064 etykiety samoprzylepne. Zatrzymani przebywają w policyjne izbie zatrzymań. Zatrzymani naruszyli Ustawę z dnia 2.03.2001 roku o wyrobie spirytusu, wyrobie i rozlewie wyrobów spirytusowych – art. 12 ust.1. Prawo za ten czyn przewiduje do jednego roku pozbawienia wolności. Jest to już czwarta zlikwidowana nielegalna rozlewnia alkoholu na terenie naszego miasta w ciągu 3 miesięcy. Czynności w tej sprawie trwają. Czynności w powyższej spawie prowadzone były wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Urzędu Kontroli Skarbowej" - informacja z kroniki elbląskiej policji. Czym się różni?
 • Dla Ciebie niczym, bo Ci wstyd nawet się podpisać - "ZATRZYMANI NARUSZYLI USTAWĘ Z DNIA 2.03.2001 ROKU O WYROBIE SPIRYTUSU, WYROBIE I ROZLEWIE WYROBÓW SPIRYTUSOWYCH – art. 12 ust.1. Prawo za ten czyn przewiduje do jednego roku pozbawienia wolności." - to PODSTAWOWA informacja dla czytelnika! Naruszenie ustawy i dlatego: zlikwidowano, zatrzymano do kontroli, zabezpieczono, - bo - cechy wyrobów podrobionych. Z powodu tych cech: Zatrzymano mężczyzn, przeszukano mieszkania, zabezpieczono sprzęt do mieszania i rozlewania, zabezpieczono alkohol, zakrętki oraz etykiety. I tym się różni! ZA MANIE ALKOHOLU (nawet hektolitry) policja nie inwigiluje i nie wszczyna!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Drzazga(2002-01-29)
 • nareszcie skapowalem, oni naruszyli Ustawe, bo myslalem, ze ich posadzono za to, ze maja wodke i glina sie czepia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pot pisany(2002-01-29)
 • Nomalnie już też zakumałem. Nomalnie, autor nie napisał, że to chodzi o "Ustawę z dnia 2.03.2001 roku o wyrobie spirytusu, wyrobie i rozlewie wyrobów spirytusowych – art. 12 ust.1." Nomalnie, jakby napisał to bym nomalnie też zakumał od razu. Nomalnie ja myślałem, tak samo, że glina sie przyczepił, bo nie miał co wypić, a tamci zatrzymani mieli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Inteligent(2002-01-29)
 • Nomalnie Drzazga, gdyby nie ty, to bym nomalnie nic nie skapował z tego co czytam. Dzięki Drzazga, nomalnie jesteś wporzo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Inteligent(2002-01-29)
Reklama