UWAGA!

Malwersacja w Centrum

Elbląg, Skarbnik miejski Zbigniew Pater
Skarbnik miejski Zbigniew Pater (fot. Paweł Serocki).

Urząd Miasta złoży w najbliższych dniach powiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez byłą pracownicę Centrum Pracy i Pomocy. Kobieta podejrzewana jest o zdefraudowanie 62 tysięcy złotych na szkodę budżetu miasta.

Sprawa wyszła na jaw podczas rutynowej wewnętrznej kontroli. Pracownica Centrum fałszowała przelewy, a pieniądze trafiały do jej kieszeni.
     - W ciągu roku przeprowadzamy 34 kontrole finansowe miejskich jednostek budżetowych. Są one sprawdzane metodycznie raz na dwa lata - mówi Zbigniew Pater, skarbnik miejski. - Oprócz tego corocznie kontrolujemy 5 proc. losowo wybranych instytucji.
     To pierwsza od wielu lat malwersacja w wykonaniu miejskiego urzędnika. Kobieta nie jest już pracownikiem Centrum Pracy i Pomocy: - Trudno nam się z nią skontaktować, od tygodni nie reaguje na wezwania w sprawie wyjaśnienia „zaginionych” pieniędzy - mówi Zbigniew Pater. - A że są to pieniądze publiczne, sprawa musi trafić do prokuratury.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A Pan dyrektor beknie za brak nadzoru? To niemożliwe, żeby zdefraudować 62000 "naszych" pieniędzy bez przyzwolenia, żeby nie powiedzieć wiedzy przełożonego.
 • Następną kontrolę proszę w Urzędzie Pracy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jacemk(2007-01-23)
 • "Od tygodni nie reaguje na wezwania":} Tez bym robil uniki. Za 62tys, to niezly urlopik np. Wyspy Kanaryjskie lub Cypr.
 • A Panu Dyrektorowi mozemy poiedziec "BAYO"
 • No w urzędzie pracy jest tez bardzo ciekawie.Ale cicho sza bo się wyda.
 • Stasiu da sie lubić, spoko facet
 • No tak. 11 listopada były wybory. I mamy odpowiedz na pytanie dlaczego nie ujawniono afery publicznie w czasie gdy o niej było wiadomo. Niedługo wyjdzie na jaw więcej podobnych kwiatków w ogródku pp. Nowaka i Słoniny.a JEST GDZIE SZUKAĆ.
 • Heh to kiepska z niej pracownica jak wziełaz tylko 62 tys, mogła od razu jakiś MILIONIK przytulić ;] Inni koszą większą kase (np. radni), to ta Pani przy nich to mały pikus :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  $Dolarek$(2007-01-24)
 • To całkowity brak nadzoru nad instytucjami miasta tyczy się to równierz spólek komunalnych
 • prokuratura powinna zostać zawiadomiona NATYCHMIAST, a nie gadki, że kiedyś to się zrobi, Prezydent czekał aż się skończą wybory, może sprawa przyschnie, baba zwróci forsę i będzie cacy. A tu ni baby ni forsy, a DYREKTOR wylądował taktycznie w szpitalu. Brak nadzoru to też przestępstwo, a ja widzę przynajmnie TRZY osoby , które pod ten paragraf podpadają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2007-01-24)
 • Zatroskany łosiu jeden śledztwa nie można wszcząć dopoki nie jest zakończona kontrola i nie są znanew pełni informacje o poniesionych szkodach.
 • o właśnie, zatroskany to łoś - piękne sformułowanie i bardzo ładnie pasujące
Reklama