UWAGA!

Miał przy sobie dopalacze – odpowie jak za posiadanie narkotyków

 
Elbląg, Miał przy sobie dopalacze – odpowie jak za posiadanie narkotyków
fot. policja

Elbląscy policjanci skutecznie walczą z wszelkimi przejawami przestępczości narkotykowej. Wczoraj (4 września) zatrzymali 26-latka pod wpływem dopalaczy. Jak się okazało, był wcześniej hospitalizowany po zatruciu tymi samymi środkami. W myśl nowych przepisów każdy dopalacz jest teraz traktowany jako narkotyk. Za jego posiadanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dokładne testy laboratoryjne wykażą, jakiego rodzaju trujące środki chemiczne wchodziły w skład suszu, który został znaleziony w kieszeni zatrzymanego mężczyzny. Policjanci legitymowali go wczoraj (4 września) na ulicy Winnej. Był pobudzony i nerwowy. Przyznał, że bierze dopalacze regularnie. Wcześniej był kilkukrotnie hospitalizowany po ich zażyciu. Mężczyzna odpowie za ich posiadanie, co w świetle nowych przepisów pozwala te związki traktować jako narkotyk. Na tym praca śledczych się nie kończy. Będą teraz ustalać skąd miał zakazane substancje.
       Od początku roku do elbląskich szpitali trafiło 11 osób po zatruciu środkami odurzającymi, w tym po dopalaczach. Te enigmatyczne substancje są nadal badane. Rekombinacji ich składu jest mnóstwo. Począwszy od proszku do prania, trutki na szczury, po karmę dla rybek i nowe środki psychoaktywne, które powstają w domowych laboratoriach.
      
       Policja ostrzega!
       Dopalacze to substancje uzależniające i już jednorazowe ich zażycie może być początkiem nałogu i powinni to sobie uświadomić przede wszystkim młodzi ludzie. Dopalacze to groźna trucizna i każde ich zażycie może się wiązać z poważnym, a nawet śmiertelnym ryzykiem.

      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama