UWAGA!

Może zrozumieją

Na karę trzech lat pozbawienia wolności Sąd Okręgowy w Elblągu skazał dwóch z pięciu oskarżonych o handel narkotykami. Trzej inni dostali kary w zawieszeniu i grzywny.

To był jeden z większych procesów o handel marihuaną, haszyszem i tabletkami extasy w Elblągu. Wszyscy oskarżeni to mężczyźni w wieku 19 i 20 lat. Są uczniami elbląskich liceów.
     - Sąd ma świadomość, że oskarżeni nie mówią całej prawdy, bo często boją się wydać tych, od których zaopatrują się w narkotyki. Oni grożą im nawet śmiercią. Bossowie są kryci - stwierdziła prowadząca sprawę sędzina Ewa Mazurek. - Ci skazani, to podrzędni handlarze.
     Tylko jeden z oskarżonych chciał współpracować i ujawnił wiele powiązań. Adam G. został więc specjalnie potraktowany i otrzymał 2 lata więzienia w zawieszeniu.
     - Jarosław K. i Rafał D. i tak otrzymali wyrok najniższy z możliwych, bo 3 lata więzienia - dodała sędzia. - Zresztą wpłynął przeciw nim kolejny akt oskarżenia - w więzieniu może coś zrozumieją...
     Wszyscy mają też do zapłacenia po 200 zł nawiązki na rzecz towarzystwa zajmującego się uzależnieniami "Powrót z U".
     Wyrok nie jest prawomocny.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Zdecydowanie za niski wyrok . Już są następni sprzedający ! Nic ich nie odstrasza , zarobek jest wart nawet takiego wyroku.
 • ja z Jaroslawem K. chodzilem to kalsy ale nie zdal niezly blazen byl ale wpozo koles :))) PS do Autora artykulu sedziena to zona sedziego kobieta jaki mezczyzna to SEDZIA!!!
 • Do NOSO: Dziękujemy za cenne pouczenie, ale trudno nam się całkowicie zgodzić z jego treścią. Jak podaje "Słownik języka polskiego" pod red. prof. dr Mieczysława Szymaczaka (PWN, Warszawa 1989) sędzina ż IV, CMs. ~nie; lm D. ~in to: 1. pot. "kobieta sędzia". 2. przestarz. "żona sędziego". Pozdrawiamy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Redakcja(2001-12-18)
 • do REDAKCJI!!!!!! Nie wiem jak jest w Slowniku ale mam akurat siostre sedzie i wiem jak oni na to reaguja dlatego tak zareagowalem POZDROWIENIA DLA REDAKCJI!!!
 • Pozdrowienia dla J od Kitty.
 • Jestescie idiotami , to jest dobry zarobek kto chce to bierze kto nie chce to nie nikt nikogo nie zmusza...
 • Ciekawe czy wiecie ze Jaroslaw K. to syn pani inspektor z urzedu miejskiego :-))))))))))) byla dyrektor i nauczycielka. Ale sobie synusia wychowala :-))))))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  :-))))(2002-01-25)
 • a od kiedy to redaktorzy uzywaja potocznych slow bez cudzyslowu? skoro sedzina to potocznie kobieta sedzia, to chyba wypadaloby uzyc slowa sedzia, ktore potocznym nie jest
 • janek ~ może i prawidłowo kojarzysz, jeno co skojarzą sobie czytający: "sędzina" Ewa Mazurek...?
Reklama