UWAGA!

Musi zapłacić za zniszczenie Dębu Pamięci

 
Elbląg, To był kosztowny akt chuligański
To był kosztowny akt chuligański (fot. Witold Sadowski, arch. portEl)

1500 zł grzywny i 500 zł nawiązki na rzecz szkoły podstawowej w Gronowie Górnym musi zapłacić 39-letni Krzysztof M., który połamał Dąb Pamięci. To przez głupotę i alkohol - tak tłumaczył swoje zachowanie mężczyzna.

Zdarzenie miało miejsce 22 września 2018 r. około godziny 15 na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym przy ul. Szmaragdowej 5. Tam kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę, który podchodzi do Dębu Pamięci i go łamie. Zabezpieczony monitoring z kamer autobusu, zarejestrował sprawcę zaraz po zdarzeniu i pomógł w jego zatrzymaniu.
       Miesiąc później, po publikacji komunikatu w mediach, mężczyzna zgłosił się do komendy. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i tłumaczył soje zachowanie głupotą i wypitym wcześniej alkoholem. Śledztwo prowadziła Prokuratura Rejonowa w Elblągu.
       39-letni Krzysztof M. usłyszał zarzut z art. 261 KK "Kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności".
       W styczniu br. Sąd Rejonowy w Elblągu wydał wyrok nakazowy. Oskarżony musi zapłacić 1500 zł grzywny i 500 zł nawiązki na rzecz szkoły w Gronowie Górnym.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Za mała kara. I wcale nie z tego powodu, że to dąb pamięci. Tylko dlatego, że być może byłby kiedyś z tego dębu pomnik przyrody. Takie, jak np : stoją w Kadynach i nie tylko tam.
 • a jak Syszko wyciął hektary lasu to któryś prokuratorzyna czy sędzia podskoczy ? Jedynie radykalna zmiana może coś zmienić.
 • sądy jak za komuny tylko odebrali im prawo do kary śmierci. Reszta bez zmian.
 • Powinni gościa złamać, jak on złamał dąb
 • @pampi-ZAWADA - Drzewko było młode, za nawiązkę szkołą posadzi sobie nowe. Było zadośćuczynienie i to chyba jest sprawiedliwe, zapłaci za głupotę i polowania na czarownice nie trzeba organizować. Gdyby zniszczył stare drzewo potrzeba by było więcej czasu na naprawienie szkody. I nie jest dla mnie ważne czy było to drzewko pamięci czy zaczarowane jakieś, liczy się to że było czyjąś własnością, która została zniszczona i w tym zakresie szkoda została naprawiona, sprawca ukarany i skłoniony do przemyślenia własnego zachowania.
 • Jak lewaki niszczą obiekty pamięć i bezczeszą flagę i godło Polski oraz obiekty kultu religijnego, to nic im nie grozi, ale jak zwykły człowiek coś zrobi, to zaraz mandaty i straszenie więzieniem. Dlaczego w tym kraju są grupy ludzi ponad prawem?
 • !500 i jeszcze + 500 to tyle dębów powinien posadzić za swoją kasę. Środowisko zyskałoby na "zielonych płucach" i ten WANDAL też by zyskał, bo nie miałby za co pić, co wyraźnie mu szkodzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Ekolog(2019-01-16)
 • Niech zniszczy takie drzewko w lesie, od 3 do 5 lat, jeżeli jego wartość jest większa od 75 zł. A tu była. upiekło mu się jak nic.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  Głu..mazawszeszczęście.(2019-01-16)
 • to cud że policja nie preparowała dowodów na zlecenie a barbarzyński sąd nie wydał kary śmierci jak za komuny w aferze mięsnej na człowieku o nazwisku Wawrzecki
 • Preparowanie dowodów? Znam to!
 • panie ale to nie Szyszko wycinal tylko Polacy bo rzad wydal zgode przeciwnicy tej ustawy odbija palma niestety bronia wycinki tej palmy w imie komunizmu
 • dziwne ze w USA nie bylo komuny a jakos kara smierci jest
Reklama