UWAGA!

Na wolności

Żaden w siedmiu podejrzanych o branie łapówek w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Elblągu nie przebywa już w areszcie. Sąd Okręgowy uchylił areszt wobec Jerzego Ł. - egzaminatora, który prawdopodobnie wymyślił sposób na ominięcie przepisów przy zdawaniu egzaminów na prawo jazdy.

Afera korupcyjna wyszła na jaw w listopadzie ubiegłego roku. Zarzuty przyjmowania łapówek postawiono siedmiu osobom: lekarce, instruktorom, właścicielom szkół jazdy i egzaminatorowi. Kursanci za 2 tysiące zł uzyskiwali lekarskie zaświadczenie, które umożliwiało im zdawanie egzaminu pisemnie, a nie na komputerze. Do tego otrzymywali gotowe zestawy pytań i odpowiedzi. W ten sposób pisemny egzamin na prawo jazdy mogło zdać około dwóch tysięcy osób.
     Areszt opuścił ostatnio egzaminator, który wyszedł za kaucją w wysokości 20 tysięcy zł. Sąd uzasadnił, że nie istnieją poważne obawy, by mógł namawiać świadków do składania fałszywych zeznań.
     Sprawa powinna trafić do sądu we wrześniu br. Prokuratura twierdzi, że to jednak tylko szczyt korupcyjnej góry lodowej w Elblągu.
     - Są kolejni lekarze i kolejni właściciele szkół jazdy. To wyłączamy do odrębnego postępowania - powiedział Krzysztof Kumor z tczewskiej prokuratury.
     Z ponad tysiąca świadków, dotychczas przesłuchano około 200 osób.
J

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama