UWAGA!

Napadał i okradał

Elbląg, Napadał i okradał
(fot. AD, arch. portEl)

Do Sądu Rejonowego w Elblągu trafił akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu Piotrowi D., któremu prokuratura zarzuca m.in. dokonanie dwóch rozbojów. Mężczyzna miał napaść na 11-letniego chłopca oraz na dorosłego przechodnia i zabrać im telefony. To nie pierwsze takie "akcje" w jego wykonaniu. Miesiąc przed rozbojami Piotr D. przebywał jeszcze w więzieniu.

Akt oskarżenia obejmuje w sumie pięć zarzutów: kradzieży z włamaniem (m.in. włamał się do piwnicy, skąd ukradł sprzęt wędkarski o wartości kilkuset złotych; tej samej nocy z innej piwnicy zabrał instalację gazową do samochodu oraz sprzęt RTV o łącznej wartości blisko 900 zł), a także dwóch rozbojów.
       - 28-letni Piotr D. w styczniu tego roku na ul. Nowodworskiej napadł na mężczyznę i zabrał mu dwa telefony komórkowe. Z kolei 7 lutego na ul. Mickiewicza zaatakował 11-letniego chłopca, by i jemu zabrać telefon - informuje Jarosław Żelazek, prokurator rejonowy w Elblągu.
       Piotr D. jest dobrze znany organom ścigania. Te przestępstwa popełnił w warunkach recydywy; w grudniu 2017 r. opuścił zakład karny, gdzie odsiadywał wyrok za rozboje.
       Grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama