UWAGA!

Nie chciał ich wpuścić drzwiami, to weszli oknem

 Elbląg, Nie chciał ich wpuścić drzwiami, to weszli oknem
(fot. KMP Elblągu)

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali wczoraj (24 stycznia) 30-latka, który ma do odbycia karę 111 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna był w swoim mieszkaniu, ale gdy usłyszał, że za drzwiami są policjanci, wyłączył radio i udawał, że go nie ma. Funkcjonariusze jednak nie odpuścili. Skorzystali ze strażackiego podnośnika i przez okno dostali się do mieszkania.

Kryminalni z zespołu poszukiwań mieli nakaz doprowadzenia 30-latka, bo tak zdecydował sąd. Mężczyzna miał do odbycia karę 111 dni pozbawienia wolności - był skazany za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce i stanęli przed drzwiami mieszkania, usłyszeli wewnątrz odtwarzaną muzykę. Zapukali do drzwi, a muzyka ucichła.
       - Słyszeliśmy jak mężczyzna podchodzi do drzwi – mówi jeden z policjantów kryminalnych. – Nie reagował na polecenia otwarcia drzwi, wiedział, że jesteśmy z policji, bo tak się przedstawiliśmy. Udawał po prostu, że nie ma go w mieszkaniu. My jednak wiedzieliśmy, że jest.
       Policjanci wezwali na miejsce straż pożarną i przy pomocy podnośnika dostali się oknem do mieszkania. 30-latek był zaskoczony rozwiązaniem, ale spodziewał się zatrzymania, bo wiedział, że jest poszukiwany i ma do odbycia karę pozbawiania wolności. Teraz trafił na prawie 4 miesiące do aresztu.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Prawo i porządek

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama