UWAGA!

Nie daj się oszukać przez internet

Elbląg, Nie daj się oszukać przez internet
fot. policja

Nie dziwi, że w obecnych czasach istnieją znajomości, relacje oparte tylko i wyłącznie na przekazie internetowym. Często korzystamy z pisemnej formy porozumiewania się za pośrednictwem różnego typu komunikatorów. I warto wiedzieć, że tę formę również upatrzyli sobie oszuści wyłudzający pieniądze.

Przestępca, bo tak należy nazywać osobę wyłudzającą pieniądze posługując się np. portalem społecznościowym, może poprosić inną osobę o pieniądze. Oczywiście nie dostanie ich od kogoś zupełnie obcego. Ale jeżeli podszyje się pod osobę, którą ta druga strona zna, a dodatkowo darzy sympatią, jego szanse wzrastają.
       - Mieliśmy sytuację, kiedy od młodej kobiety ktoś podszywający się pod jej znajomego wyłudził kwotę ponad 700 złotych – mówi jeden z policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu.
       Z reguły przy tego typu oszustwach "pożyczona" kwota nie wynosi więcej niż tysiąc zł. Jednak oszust może żądać więcej takich małych kwot. Pamiętajmy o tym i w sytuacji, gdy ktoś pyta nas o pieniądze, weryfikujmy, czy jest to naprawdę nasz znajomy.
      
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama