UWAGA!

Nie udało się w banku, spróbował w aptece, a trafił do aresztu

Elbląg, 31-letni Przemysław J. , decyzją sądu, został aresztowany na 3 miesiące
31-letni Przemysław J. , decyzją sądu, został aresztowany na 3 miesiące (fot. KMP Elbląg)

31-letni mężczyzna, którego policjanci zatrzymali w związku z rozbojem na pracownicy apteki przy ul. Żeromskiego, przyznał się też do dokonania kilku włamań i kradzieży na terenie miasta. Stwierdził między innymi, że to on jest sprawcą nieudanego napadu na placówkę bankową przy al. Grunwaldzkiej. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu.

Do napadu na aptekę mieszczącą się w hipermarkecie przy ul. Żeromskiego doszło we wtorek (14 października) około godz. 6 rano. Zamaskowany mężczyzna podbiegł do pracownicy apteki, która otwierała drzwi, sterroryzował ją przedmiotem przypominającym broń, po czym splądrował wnętrze, kradnąc utarg i niektóre lekarstwa. Godzinę po zdarzeniu policjanci zatrzymali podejrzanego, 31-letniego Przemysława J. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli pieniądze, jak również wydruki fiskalne z apteki, które były schowane pod brodzikiem kabiny prysznicowej. Przemysław J. przyznał się do napadu na aptekę, a także do kilku kradzieży z włamaniem na terenie miasta.
       W prokuraturze złożył zeznania. Przyznał, że w lipcu włamał się do kasy na dworcu PKS, skąd ukradł pieniądze, a we wrześniu złupił dom na terenie miasta - ukradł pieniądze i biżuterię. Jego sprawką był też wtorkowy rozbój na pracownicy apteki, a także... poniedziałkowy, nieudany napad na bank - co potwierdził nam Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. Mężczyzna miał wejść przez okno od podwórza do pomieszczeń placówki bankowej, próbował otworzyć sejf, ale mu się to nie udało. Wyszedł więc z pustymi rękoma. Na tych rękach zacisnęły się kajdanki, a sąd zdecydował o umieszczeniu 31-latka w tymczasowym areszcie.
       Mężczyzna był wcześniej karany za włamania i kradzieże. Spędził w zakładzie karnym 5 lat. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama