UWAGA!

Niechlubny rekord padł wczoraj rano

Policjanci z elbląskiej drogówki zatrzymali wczoraj 34-letniego kierowcę, który miał 4,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwym. Grozi mu kara do lat 2 pozbawienia wolności.

- Do zatrzymania doszło wczoraj przy ulicy Różanej w Elblągu - opowiada Jakub Sawicki z biura prasowego KMP Elbląg. - Około godziny 19.35 policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli vw passata. Na widok policjantów kierowca zamknął się w aucie i nie chciał otworzyć drzwi. Po kilkuminutowej perswazji funkcjonariuszy drzwi się otworzyły, a kierowca bełkotliwym głosem zaczął się tłumaczyć. Po badaniu okazało się, że ma 4,5 promila alkoholu w organizmie. Krzysztof Ch. oświadczył policjantom, że był u kolegi i pił wódkę. Do domu miał zaledwie kilkaset metrów, jednak trasę wolał pokonać samochodem. Teraz oprócz straty prawa jazdy grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. W tym i wielu innych przypadkach policjanci wyeliminowali olbrzymie zagrożenie, jakie stanowią nietrzeźwi za kierownicą. Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa. Mniej pijanych kierowców to mniej wypadków i mniej ofiar. Dlatego też policjanci apelują, aby wszelkie zaobserwowane, nienaturalne odruchy kierowcy (np. jazda wężykiem), mogące świadczyć o jego stanie nietrzeźwym, niezwłocznie zgłaszać pod nr 997.
     
     Policjanci przypominają!
     Zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila.
     Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. W obydwu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama